Velmi krátce k politické situaci

Je po volbách do Evropského parlamentu, kde celoevropsky brutálně posílila levice. V Čechách jede další pokus o Majdan – když nevyšel ten s Bradym. Za totáče chodili k volbám všichni. Brzo tam nebude chodit nikdo.

Klára Samková | foto: parlamentnilisty.cz

Chtěla bych napsat pár otevřených slov ohledně politické situace v ČR, a to i s ohledem na uplynulé volby do Evropského parlamentu:

a) Důvodem zásadního volebního neúspěchu Alternativy pro Českou republiku bylo to, že asi tak 90% kamarádů, co slibovali hory doly černý les se naprosto na vše …vylhostejnilo.. nejen na mě, ale prostě totálně na vše. Řada „bojovníků proti islámu“ otevřeně či skrytě škodila z důvodu osobní zhrzenosti. ( A to nejen mě, ale všem euroskeptickým stranám. Prostě když ne my, tak nikdo…) Jak smutné… Kdo si vyndal prst z nosu, začal navíc propagovat gen. Blaško, což je IMHO značněj průšvih ze systémových důvodů, neb co platí na vojně, neplatí v civilu. Stejně jako stát nejde řídit jako firmu, nelze jej řídit ani jako vojenský oddíl. Pro pana Blaško je jediný způsob komunikace příkaz…jednoduchá řešení, když je to složitější, postavíme ke zdi a odstřelíme. Takže na jednu stranu lidi nejsou ochotni se podvolit nikomu, kdo jim neposkytne participativní moc (na příklad ve straně), na druhou stranu zvolí zelenou gumu, což je předem odsouzeno k neúspěchu.

b) do médií prostě nelze proniknout… Alternativou je masivní osobní kampaň, ovšem my, co se živíme prací, máme trochu problém kdy ji dělat. Za co ji dělat je jasný – za svý… Doby, kdy byl někdo ochoten dát prachy partaji, jsou definitivně pryč.

c) Euroskeptici nečtou Sun-Tzu, takže k nim ještě nedolehlo, že proti nepříteli je nutno bojovat na všech bojištích, kde může nepřítel odkrýt své slabiny. Přístup Nesnáším EU = Nejdu k volbám do Europarlamentu je z hlediska logiky schizofrenní, leč adoptoval jej 72% nevoličů…. troufám si tvrdit, že to byli především euroskeptici….

Co s tím, to je teda velká záhada…. Mladý Klaus to nedá, protože na „stranu manažerského typu“ není už nikdo zvědav – nejsou devadesátky… Za současné situace – a téměř omdlévám děsem, když to píšu – je dle mého názoru nutno podporovat Babiše, aby ustál další pokusy o majdan. Je nutno zalehnout na matrace. Bránit zbylé pozice. Přejít do ilegality a připravovat se v nejrůznějších směrech na přežití – tak, jak to třeba dělám já s budováním své soukromé knihovny.. Jiní se připravují jinak, já takto. Prostě: s Koniášem jsme nepočítali…

Další návrhy na řešení situace vítám. Já na nic nepřišla.

Reklama: