Štefan Harabin: Čaputová předčasně jednala se spícím knížetem Schwarzenbergem. Je možné, že by se nemusela stát prezidentkou

KOŠICE | Slovenský soudce a neúspěšný kandidát na post prezidenta Slovenské republiky Štefan Harabin se opět pustil do nedávno zvolené budoucí prezidentky země Zuzany Čaputové. Ta se totiž podle jeho slov raduje předčasně a nemůže mluvit o tom, že je či, respektive, bude slovenskou prezidentkou. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Štefan Harabin odhalil, že je Čaputová obyčejná podvodnice

Harabin o celé věci kolem Čaputové promluvil ve videu, které sdílel na svém účtu na Facebooku. Dané video nazval: „Čaputová se předčasně raduje a předčasně jednala i se spícím knížetem Schwarzenbergem.“ Připojil pak němu následující popisek:

„Přátelé, dokud Ústavní soud nepřepočítá všechny hlasy odevzdané ve volbách s cílem zjistit rozdíl mezi hlasy realizovanými na voličské průkazy s počtem skutečně vydaných voličských průkazů, nemůže paní Zuzana Čaputová říkat, že je, respektive, že bude prezidentkou Slovenska,“ napsal.

Na videu Harabin připomíná, že poté, co byly vyhlášeny výsledky prvního kola prezidentských voleb, podal podnět na Ústavní soud SR.

Podle jeho názoru totiž letošní volby u našich sousedů neproběhly ústavním a zákonným způsobem. „Ten první jsem podal jen z titulu procesní bezpečnosti. Druhý návrh je obohacen o další neústavní a nezákonný základ prezidentských voleb,“ říká.

Čaputová tak dle něj měla v prvním případě překročit finanční limit na prezidentskou kampaň. Druhý případ je dle jeho slov závažnější, jelikož je založený na volebním podvodu. Ten spočíval v tom, že počet voličských průkazů vydaných na Slovensku neodpovídá počtu migračních hlasů.

Sám politik se nyní rozhodl, že oba tyto podněty spojí v jeden. Vysvětluje to tím, že se týkají jednoho problému. Informaci o tom, že již v březnu Harabin podal první stížnost, potvrdil i Ústavní soud.

„Ústavnímu soudu Slovenské republiky byl v pondělí 25. března 2019 doručen návrh na zahájení řízení o ústavnosti a zákonnosti voleb prezidenta Slovenské republiky,“ řekla tehdy mluvčí Ústavního soudu Martina Ferencová.

O tom, že byly letošní volby na Slovensku zfalšovány, prý Harabin uvedl řadu důkazů. „Znamená to tedy, že Ústavní soud bude muset přepočítat, jaký je rozdíl mezi vydanými voličskými průkazy a počtem migračních voličů,“ dodal.

Celá věc má podle slovenského politika velmi jednoduché vysvětlení – na jeden voličský průkaz se podle něj totiž volilo zhruba 50x-100x. Vysvětluje to tak, že si jeho držitelé udělali několik kopií, a tak jde v podstatě o podvod a hlasy jsou neplatné.

„Předpokládá se, že podvodných voličských hlasů je od 700 000 do jednoho milionu,“ poukazuje na konkrétní čísla soudce.

To je tedy důvod, proč musí Ústavní soud SR tyto hlasy přepočítat. A pokud tak neučiní, tak to bude znamenat, že kryje volební podvod. „Paní Čaputová je výsledkem prezidentského podvodu,“ zakončil své video s tím, že se raduje předčasně.


Zuzana Čaputová v prezidentských volbách vyhrála jak v prvním, tak ve druhém kole kole. Porazila tak svého soupeře Maroše Šefčoviče s výsledkem 58,41 % hlasů.
Tato pětačtyřicetiletá právnička se stane první ženou, která se postaví do čela této republiky.
Stane se tak poté, co dotyčná složí prezidentský slib před Národní radou, k čemuž má dojít dne 15. června 2019. Ve funkci nahradí Andreje Kisku.

Reklama: