Mirďa Kalousek šíří nenávist a zuří nad Trikolorou Václav Klause, ml. Zbije ho, když už mu nadává?

PRAHA | Známý rváč v průjezdu Mirďa Piňda Kalousek zuří a nadává Václavovi Klausovi mladšímu, šíří o něm lží, podněcuje vůči němu nenávist. Když se dozvěděl o Trikoloře, tak mu málem praskla cévka. Udrží se nebo se pokusí syna druhého prezidenta napadnout a zbít, jak je dnes populární? V minulosti již Kalousek mladíka fyzicky napadl. Nebylo by to poprvé.

Mirďa Kalousek kadí ve Sněmovně z tlamy | foto: PL

Nová pravicová strana Václava Klause mladšího už má své jméno. Podle Úřadu průmyslového vlastnictví se bude s největší pravděpodobností jmenovat Trikolóra hnutí občanů. Vůdce poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek kvůli tomuto názvu strany přirovnal Klause juniora k Ludvíku XVI. a obvinil ho z dohody se zahraničím, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Rusofob Kalousek nic jiného neumí, v jeho vypitém mozku je každý, kdo se nelísá k dnešní formě integrace v EU ruským agentem.Ovšem obětí je sám Kalousek. Je to vlastně jen taková troska rozmáčená v alkoholu?

„Bude se to jmenovat Trikolóra… Pokud se nemýlím, trikoloru si dokázal připíchnout na klobouk i Ludvík XVI. I on se přitom domlouval s cizí mocí,“ okomentoval Kalousek zprávu o jméně nové strany na sociálních sítích, kdy si pak údajně říhla a měl se údajně napít kořalky s láhve a podle nepotvrzených informací spadnout pod stůl a válet se pak ve zvratcích.

Agresivní lhář Mirďa zvaný Pinďa Kalousek svým komentářem mířil na období Velké francouzské revoluce. Poprvé se trikolóra objevila právě tehdy, když pařížští povstalci měli na klobouku červenomodrou kokardu v barvách města Paříže. „Po dobytí Bastily v roce 1789 si ji vystrašený král Ludvík XVI. připnul na svůj klobouk na znak smíření. Později k ní přibyla ještě bílá barva rodu Bourbonů. Kromě toho po pádu Bastily král začal hledat v zahraničí pomoc proti revoluci. Několik let poté se pokusil o útěk do zahraničí, ale byl chycen, prohlášen za vlastizrádce, sesazen z trůnu a po procesu dne 21. ledna 1793 veřejně sťat gilotinou na Náměstí Revoluce,“ připomíná historii, na kterou falešně Mirďa odkazuje.

Na webu je uvedeno, že ač Václav Klaus mladší oznámil, že svou novou stranu představí v pondělí 10. června, již dnes se v českých mediích objevila informace o tom, jak se uskupení bude jmenovat. „Název Trikolóra hnutí občanů si nechalo u Úřadu průmyslového vlastnictví zaregistrovat Centrum pro občanské svobody, jehož předsedou je právě Klaus junior. Podle webu úřadu přihláška k registraci byla podána v pondělí,“ dodává agentura.

Zuzana Majerová-Zahradníková a Václav Klaus mladší | foto: FB VKML


V polovině března byl Václav Klaus mladší vyloučen z ODS kvůli kontroverznímu výroku, ve kterém přirovnal počínání českých poslanců při přijímání norem EU k pozici židovských výborů, kteří jednají o složení transportů do nacistických koncentračních táborů.
O pár týdnů později oznámil, že do podzimu založí vlastní politickou stranu, se kterou bude kandidovat v nadcházejících krajských a sněmovních volbách.
Koncem dubna Klaus junior vyzval na svém facebookovém profilu uživatele, aby mu pomohli vymyslet jméno pro nové politické uskupení a slíbil autorovi nejlepšího názvu litr rumu.
Předtím v rozhovoru pro portál Seznam ohledně jména nove strany prohlásil, že se kloní k nějakému marketingovějšímu všeobecnému názvu a nechce, aby z toho byl titulek, že zakládá Ligu severu, ale něco v tomto duchu.

Reklama: