Pravda umřela? Začala válka? Terorista DJ Trump označil Írán za teroristický a nevyloučil invazi

LONDÝN | Vůdce teroristických Spojených států a globální bandita Donald John Trump nevyloučil vojenskou operaci proti Íránu. Zdůraznil ale, že si ji nepřeje a je připraven s Teheránem jednat. Vůdce z Bílého domu to uvedl během své návštěvy Velké Británie v rozhovoru pro televizi ITV, na kterou se odkazuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ďábel D. J. Trump

Zločinec z Bílého domu ve Washingtonu zdůraznil, že přestože je připravený jednat se svým íránským protějškem Hasanem Rúháním, nevylučuje ani vojenský zásah, což by byl válečný zločin útočné války, jelikož díky právu veta Ruska a Čína nebude nikdy schválená rezoluce RB OSN, aby invaze či útok byl legální.

„Írán byl velmi nepřátelský, když jsem se ujal funkce,“ šířil lži a válečnou propagandu vůdce teroristických SS Donald John Trump. „Byl to teroristický stát číslo jedna na světě a nejspíše je jim i dnes,“ lhal terorista Trump v rozhovoru ve stylu – ‚Zloděj křičí, chyťte zloděje!‘

Zda se může rozhodnout pro válečný zločin útočné války, Trump odpověděl, že taková možnost je tu vždy. „Chci to? Ne. Nechtěl bych. Ale ta možnost vždy existuje,“ uvedl americký vůdce a dodal, že by mnohem raději jednal s íránským prezidentem Hasanem Rúháním.

Duck Donald John | Cartoon by Gary Varvel – Cartoonist Gary Varvel: Donald Trump as an angry Donald Duck

Toto prohlášení přišlo několik dní poté, co mluvčí íránského ministerstva zahraničí Abás Musáví agentuře Mehr News sdělil, že v Teheránu očekávají změnu amerického chování, nikoliv pouze rétoriky.

Dále obvinil Washington z toho, že vůči Íránu prosazuje politiku maximálního nátlaku, o čemž svědčí poslední prohlášení ministra zahraničí SS Mikea Richarda (M.Rd.) Pompea. Podle Musávího se jedná o zcela chybný přístup.

Pompeo v neděli během své návštěvy Švýcarska prohlásil, že je připravený jednat s Teheránem bez předběžných podmínek, avšak pouze v případě, že se Írán bude chovat jako normální země.

„Jsme připraveni k dialogu s Íránem bez předběžných podmínek. Jsme připraveni sedět u jednacího stolu,“ řekl M.Rd. Pompeo. „Jsme zcela jistě připraveni jednat s Íránci, pokud dokážou, že se chtějí chovat jako normální země,“ upřesnil.

V reakci na toto prohlášení Rúhání připomněl, že to byly Spojené státy, kdo opustil vyjednávání. Vyzval proto, aby se rozhovory vrátily do svého normálního stavu. Podle něj je Teherán připravený jednat se Spojenými státy, pokud Washington projeví vůči Íránu respekt a bude dodržovat mezinárodní právo. Což je naivní, jelikož Spojené státy mezinárodní právo nikdy neuznávaly a jako teroristické již vznikly.

Mike Richard (zkráceno na M.Rd.) Pompeo – vhodný zmrd k oběšení? | repro: Axios


V posledním měsíci se vztahy mezi USA a Íránem značně vyostřily. Americké úřady zavedly tvrdé sankce proti klíčovým odvětvím íránského hospodářství včetně ropného průmyslu.
SS rovněž označily Íránské revoluční gardy za teroristickou organizací. V odvetě Írán za teroristickou organizaci označil Centrální velení Ozbrojených sil SS (CENTCOM) a samotné Spojené státy za „sponzora terorismu“.
Na tomto pozadí Spojené státy v Perském zálivu hromadí své vojenské síly. Washington do regionu vyslal letadlovou loď v doprovodu se skupinou válečných lodí a bombardéry B-52. Dále rozmístil dodatečné systémy protivzdušné obrany Patriot.
Spojené státy loni jednostranně vystoupily z jaderné dohody, kterou v roce 2015 s Íránem uzavřeli stálí členové Rady bezpečnosti OSN spolu s Německem a Evropskou unií. Přesně rok nato, 8. května 2019, Teherán vystavil ostatním signatářům dohody 60denní ultimátům, aby zajistili zájmy Íránu. V opačném případě je připravený dohodu opustit – (zdroj).

Reklama: