Kdo to organizuje? Všechny členské země V4 čelí útoku; Demonstrace proti Babišovi nejsou výjimka

PRAHA | Týden co týden probíhají antibabišovské mítinky. Z tribuny pokřikují herci a kulturní fronta. Kdo ty Kašpárky platí? Kdo jim píše scénáře? Čtvrtého června zazněly hlasy českých herců. Rétorika se přiostřuje, dav chce demisi Andreje Babiše. Kdo to organizuje. Neúspěšný kandidát do EP Pavel Telička dokonce zve lidi na Letnou, jako na koncert, aby se bavili. Jde o Pražský majdan a soustředěný útok na země V4 -Slovensko si to zažilo, Maďarsko zažívá a neklid je šířen i v Polsku.

George Soros – Antisemita a nacistický zločinec

„Václavák praskal ve švech. Lidové noviny odhadly účast na 120 000 lidí,“ ironizuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk. Ovšem Lidovky jsou v majetku svěřeneckého fondu, kam Andy Babiš zaparkoval svůj majetek.

Noviny spěchaly informovat o nevídané akci, která se sotva vešla na Václavské náměstí. Z tribuny téměř „svatováclavské“ tentokrát horlil proti Babišovi šéf Transparency International (TI). Když s panem Davidem Ondračka reportér Sputniku mluvil o Babišovi osobně loni, Ondráčka nemohl jasně odpovědět na otázku, jaké zákony premiér Babiš přesně porušuje. Tím se jen dokazuje, že TI je nátlaková zločinecká organizace a Ondračka agent cizí moci, vlastizrádce a zločinec, který konkuruje nacistickému kolaborantovi Emanuelovi Moravcovi.

Problém je v tom, že v té době se nedalo Babišovi zcela jasně prokázat vlastnictví Agrofertu, to by totiž Ondráčka nezaváhal – a on zaváhal a položil důraz na to, že Babiš každopádně nepostupuje eticky. A to stačí? To je porušení zákona?

Nyní nejvíce vadí fakt, že Babiš údajně řídí český stát jako firmu. Na minulých mítincích Milion chvilek pro demokracii jsme slyšeli, že Babiš se nechová „pěkně“ vůči svým zaměstnancům v jeho firmách. Tyto formulace jsou velmi zvláštní v Česku, kde se rozvinul kapitalismus, který je již jednou takový.

Babiš je kritizován za to, že je asi dobrý organizátor a umí v tom chodit. Celkově to na reportéra Sputniku působilo tak, jako kdyby v ČR neplatila presumpce neviny. Nemělo by se s demonstracemi spíše počkat, až jak rozhodnou soudy?

Původní zdroj: Jiří Ovčáček se vyjádřil k demonstraci proti Babišovi: Všechny členské země V4 čelí útoku

Lidovky si například všimli výrok herečky Pazderkové: „Jsem tady, protože věřím v morálku a nevěřím v lež a krádež … Prosím vás tedy, až každý budeme umírat na smrtelné posteli, abychom věděli, že jsme udělali pro demokracii a pravdu maximum … “ řvala prašivá kunda z tribuny. Pazderková má tedy jasno i bez soudů?

A co na to Jiří Ovčáček? Ten se vyjádřil slovy: „Všechny členské země Visegrádské čtyřky čelí soustředěnému útoku s cílem zvrátit výsledky svobodných a demokratických voleb a zbavit jejich fakticky suverenity. Všude se opakuje stejný scénář. Demonstrace mají nepokrytou podporu mainstreamových médií a politických neziskovek placených ze zahraničí. Česká republika už má za sebou historické poučení z roku 1948. Ulici se neustupuje. Jinak nastává totalita, „uvedl pro Sputnik hradní mluvčí Jiří Ovčáček, kterého cituje server slovenského konzervativního deníku HlavnéSprávy.sk.

Z vyjádření tiskového mluvčího vyplývá, že je docela možné, že se časem může ukázat, že dav na Václaváku je ztělesněním toho, proti čemu demonstruje.

Budoucí demonstrace je svolána na Letnou. Očekává se tam až čtvrtmilionová mítink. Zmíněný Pavel Telička na tuto akci zve jako na koncert: „Dámy a pánové, přijďte 23.6. na Letnou, bude krásné počasí a poslechnete si par prima koncertů. Kde jinde na koncertu zažijete 200 000 lidi. To vás čeká ne Letné. Možná je načase napsat nějaký song,“ píše eurohujerní zločinec Telička na svém twitteru. Na tom právě skončeném byli lidé autobusy svozu z celé České republiky, viz cedulky odkud kdo do Prahy přijel, které byly opět na Václavském náměstí k vidění.


Jiří Ovčáček ještě celou situaci stručně shrnul na sociálních sítích, kde demonstrace označil za útok na svobodu a demokracii.

‪Shrňme si tu “zlátnoucí naději”:‬

‪1) Útok na svobodu a demokracii.‬
‪2) Fanatismus, nenávist.‬
‪3) Politické neziskovky napojené na zahraničí.‬
‪4) Angažovaní novináři.‬
‪5) Směšně patetičtí umělci
.