Farage a jeho Brexit party má šanci získat první křeslo v Dolní sněmovně

LONDÝN | Nová strana Brexit party (BP) europoslance Nigela Paula Faragea má ve čtvrtek šanci získat první křeslo v Dolní sněmovně britského parlamentu, informovala agentura Reuters.

Předseda Brexit party Nigel Paul Farage | repro: giovaniadestra.it

Proti Evropské unii zaměřena strana, založena v dubnu tohoto roku, zvítězila v květnových volbách do Evropského parlamentu (EP) v Británii. Získala 31,6 procenta hlasů a 29 ze 73 britských europoslaneckých křesel, připomíná agentura.

Jak dále informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk, tak dnes se se konají doplňovací volby ve východoanglickém volebním obvodu Peterborough. Nigel Paul Farage doufá, že jeho strana v nich získá první křeslo v Dolní sněmovně britského parlamentu.

Pozorovatelé očekávají těsný souboj a sázkové kanceláře favorizují Stranu brexitu. Peterborough je baštou zastánců brexitu, v referendu z roku 2016 tam za odchod z EU hlasovalo 61 procent voličů.

Zločinecká tlama Fiona Onasanya

V Peterborough se svede souboj o poslanecké křeslo, které dosud zastávala černá opoziční labouristka Fiona Onasanya. Tu v květnu zbavili mandátu poté, co ji odsoudili za lhaní policistům ohledně dopravních přestupků. Do roku 2017 křeslo za Peterborough patřilo konzervativcům. Negry nezměníš!

Nigel Paul Farage v současnosti těží z hněvu britských voličů, kteří jsou frustrovaní z toho, že odcházející konzervativní premiérka Theresa Mary May nebyla schopna zrealizovat brexit ve stanoveném termínu, tak jak voliči vládě v referendu přikázali!