Kalousek ožralý údajně jako to prase řekl Babišovi před kamerami: Jsi v píči!

PRAHA | Jsi v píči, naklonil se ovíněný Kalousek na premiéra přímo před kamerami, tak skoro zní titule webu ParlamentniListy.cz, kde si dovolili v titulku slovo píča, celé zveřejnit, tak zní doslova jen takto: „Jsi v pí**, naklonil se ovíněný Kalousek na premiéra přímo před kamerami.“

Kalousek údajně ožralý jako to prase řekl Babišovi: Jsi v píči! | repro: hovnomet ČT

V Poslanecké sněmovně bylo ještě veseleji než obvykle. O rozruch se postaral Miroslav Kalousek, který si, prý mírně nabuzen alkoholem, došel za Andrejem Babišem k vládní lavici a sdělil mu nejspíš, že je stejně „v píči“. Babiš si zážitek s ovíněným kolegou nenechal pro sebe…, píše zmíněný web.

Vše začalo, když premiéra Babiše v rámci tradičních čtvrtečních interpelací oslovila Markéta Pekarová Adamová a vyptávala se na hlavní téma posledních dní – dotace z Evropské unie.

Babiš poslankyni šetrně upozornil, že si asi plete miliony a miliardy. „Zkuste si to napsat na papír, kolik je to nul,“ doporučil Pekarové Adamové.

Pak všechny ujistil, že vláda určitě projedná, proč jsme z Bruselu přišli o 35 miliard za minulých vlád. Babiš vyjádřil naději, že ti, kteří to způsobili, také odejdou z politiky.

„Jeden z nich vám tam teď našeptával,“ poznamenal a záběr kamery ukázal smějícího se Miroslava Kalouska s poslankyní Pekarovou Adamovou v první lavici.

Pak se slovy: „Moje bilance je plus pade, vaše minus třicet pět miliard“, opustil řečniště. Další interpelaci přednášel Martin Baxa z ODS ohledně platů učitelů.

Babiš si sedl do vládní lavice, kam za ním klátivým krokem zamířil Miroslav Kalousek. Zepředu se opřel o vládní lavici a několik vteřin premiérovi něco vykládal. Babiš působil dojmem, že si jej nevšímá, takže šéf poslanců TOP 09 po chvíli zase odešel.

Když Baxa domluvil a premiér Babiš měl odpovídat, informoval Poslaneckou sněmovnu, co se stalo. „Po mé poslední odpovědi mě navštívil poslanec Kalousek, mírně ovíněný, a sdělil mi: Dělej, co umíš, stejně jseš v pí… nemůžu to dokončit.“ Pak s pohledem do lavic TOP 09 zkonstatoval: „Už odešel, nejlepší ministr financí.“

A tady video, kdy nazývá ožrala Kalousek lidi kokoty: