Zaměstnanec Googlu dostal výpověď, protože obvinil společnost z honu na čarodějnice

MOUNTAIN VIEW | Jeden ze zaměstnanců internetového gigantu Google minulý měsíc v článku společnost označil za místo, kde hrubé šikanování a hony na čarodějnice dominují firemní kultuře. To se podle něho stalo existenciální hrozbou pro důvěryhodnost společnosti. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ilustrační snímek | reprofoto: mirror

Google vyhodil Mike Wackera, konzervativního softwarového inženýra poté, co publikoval na portálu Medium Wacker, kde naznačoval, že hrubé šikanování ve společnosti spolu s hony na čarodějnice se zaměřují jak na lidi vně společnosti, tak i na lidi uvnitř, včetně vlastních zaměstnanců, informoval The Daily Caller.

Článek byl publikován 21. května. Wacker byl odeslán na placenou administrativní dovolenou minulou středu a vyhozen byl o dva dny později, píší noviny.

Den před jeho vyhozením se tento softwarový inženýr objevil v pořadu Fox Business, kde hovořil o zaujatosti společnosti Google proti konzervativním hodnotám. Během pořadu hovořil o hrozných šikanujících lidech, kteří jsou obrovským způsobem nepřátelští.

„Nevíš, co je příště urazí a často chodí na personální oddělení kvůli těmto maličkostem,“ řekl o agresivních stěžovatelích, které si údajně Google hýčká.Zaměstnanci Googlu například podepisovali před dvěma měsíci petici za odstranění Kay Coles James z etické komise společnosti pro umělou inteligenci, protože je proti migraci a LGBT deviaci. Praktiky, které znají lidé s komunistických zemí, kde na práci měli nárok jen uvědomělí soudruzi.

„Přitom o sobě Google hovoří jako o společnosti, která podporuje svobodu vyjadřování,“ napsal Wacker. Ve svém postu na portálu Medium Wacker detailně psal o několika případech, kde jeho dohadování s jinými zaměstnanci eskalovalo až do stížností podaných personálnímu oddělení, které jak on tvrdí, jsou politicky zaujaté.

Wacker na svém Twitteru sdílel článek The Daily Caller, stejně tak i post redaktorky Fox Business Trish Regan o tom, že byl poté, co se objevil v jejím pořadu, propuštěn. Ani on, ani společnost Google tyto informace nekomentovali.Vyhození Wackera přišlo krátce předtím, než se vynořily informace o skutečnosti, že americké ministerstvo spravedlnosti se chystá zkoumat, zdali Google, jeho webový vyhledávač a další obchodní praktiky nenarušují antimonopolní zákony.

Americký vůdce Donald John Trump opakovaně osočoval velké společnosti, včetně Googlu a YouTubu z toho, že utlačují konzervativní hlasy a skrývají informace a zprávy, které jsou dobré.

Během prezidentské předvolební kampaně roku 2016 byla společnost Google obviněna z manipulací svým internetovým vyhledávačem, aby zvýhodňoval Hillary Clinton. Googlu se tehdy vytýkalo, že při vyhledávání informací o Clinton vydával téměř výhradně výsledky vyvolávající pozitivní emoce, zatímco v případě Donalda Trumpa informace, které vytvářely negativní emotivní podtext.