Markéta Vondroušová je bez ztráty setu ve finále pařížského Roland Garros

PAŘÍŽ – PRAHA | Markéta Vondroušová v pátek dopoledne nastoupila ke svému životnímu zápasu, který bez ztráty setu dokázala vybojovat ve svůj prospěch. V semifinále Roland Garros porazila Birtku Johannu Konta 2:0 a v sobotu si zahraje první grandslamové finále v životě, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Markéta Vondroušová | repro: © Sputnik (Alexej Filipov)

Markéta Vondroušová na svůj největší zápas kariéry musela čekat celý den, protože kvůli středečnímu počasí byl celý program Roland Garros posunut. Obě tenistky měly před dnešním zápasem vyrovnanou bilanci 1-1, píše agentura.

Česká devatenáctiletá tenistka na Roland Garros předvádí svůj životní turnaj. V letošní sezóně se už probojovala na 38. místo tenisového řebříčku, což z ní za Karolínou Plíškovou a Petrou Kvitovou dělá třetí nejlepší hráčku ČR. A zítra se také poprvé představí i ve finále grandslamu.


Na nově vybudovaném kurtu Simonne Matheuové se české hráčce dařilo, když dokázala otočit nepříznivý výsledek prvního setu, který nakonec vyhrála 7:5, když v koncovce setu vyhrála čtyři gamy za sebou.
Markéta Vondroušová svůj zápas nezačala dobře a ztratila hned na úvod prvního setu své podání, to samé se opakovalo při třetím podání a následně Johanna Kontaová vedla už 5:3. Češka však dokázala nepříznivý vývoj zvrátit a připsat si první vyhraný set v semifinále tenisového grandslamu.
Druhý set se vyvíjel stejně jako první a Britka opět vedla 5:3. Česká tenistka opět zabojovala a dotáhle set do tiebreaku, ve kterém s přehledem vyhrála 7:2. První grandslamové semifinále Vondroušová vyhrála 7:5 a 7:6.
Češka Vondroušová se do svého prvního semifinále na grandslamu dostala bravurní jízdou, když v pěti zápasech neztratila ani set. Z turnaje postupně vyřadila Číňanku Wang Ja-fan, Rusku Anastasiji Potapovovou, Španělku Carlu Suárezovou Navarrovou, Lotyšku Anastasiji Sevastovovou a naposledy Chorvatku Petru Marticóvou.
Grandslamovým maximem před Paříží bylo loňské osmifinále na US Open. Finále je v Paříži na programu zítra. O soupeřce se rozhoduje mezi Australankou Ashleigh Bartyovou a Američankou Amandou Anisimovou – (zdroj).