Devět zraněných při havárii autobusu. Zraněnou ženu dopravil do nemocnice vrtulník

KROMĚŘÍŽ | Včera ve Zlínském kraji na Kroměřížsku linkový autobus sjel ze silnice a vrazil do stromu. V autobusu bylo osm cestujících a všichni, včetně řidiče, byli zraněni. Příčiny nehody zatím nejsou známy. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Autobus narazil do stromu | repro: facebook (@radiokromeriz)

K nehodě došlo kolem 14. hodiny. Mluvčí hasičů Lucie Javoříková potvrdila tuto informaci. „Autobus, ve kterém cestovalo osm lidí, čelně narazil do stromu,“ sdělila Javoříková.

Všichni cestující byli zraněni. Nejvážnější zranění však utrpěla dvacetiletá pasažérka, kterou musel do zlínské nemocnice přepravit vrtulník.

„Autobus jel od hlavního tahu směrem na Střílky, když najel na krajnici, která se vzápětí utrhla. Pak přišel náraz do stromu,“ dodala policejní mluvčí Kyšnerová. „Silnice je po nehodě uzavřená, odkláníme dopravu. Omezení vydrží přibližně do 15 hodin,“ uzavřela Kyšnerová.

Autobus patří společnosti ČSAD Uherské Hradiště. Zástupce ředitele pro autobusovou dopravu Ivan Kallus zatím příčinu nehody nezná. „Šlo o spoj, který se vracel z Brna do Hradiště. Víc teď nevím,“ reagoval.