Armáda v Burkině Faso rozehnala protest proti dočasnému lídrovi

OUAGADOUGOU | Bezpečnostní složky v Burkině Faso použily v neděli varovné výstřely k ​​rozehnání davu tisíců lidí, kteří se sešli v hlavním městě Ouagadougou na protest proti jmenování představitele armády za dočasného lídra země. S odvoláním na webovou stránku lefaso.net a rozhlasovou stanici Omega FM o tom informovala agentura DPA. Protesty propukly po abdikaci prezidenta a převzetí moci armádou.

požár Burkina Faso

požár Burkina Faso

Nejvyšší představitelé armády na sobotním setkání jednomyslně rozhodli o tom, že v čele státu bude dočasně stát podplukovník Isaac Žida, dosavadní druhý muž prezidentské stráže. Informuje TASR na svém webu Teraz.sk. Žida má vést zemi poté, co dlouholetý prezident Blaise Compaorého odstoupil pod tlakem násilných opozičních protestů.

Vlnu demonstrací v metropoli Ouagadougou a dalších městech spustili snahy prezidenta o změnu zákonů , která by mu umožnila příští rok ucházet se již o páté funkční období. Rozvášnění protestující podpálili ve čtvrtek budovu parlamentu a další vládní budovy a dožadovali se ukončení Compaorého 27-leté vlády.

Reklama: