Bostonu se bude konat pochod za práva heterosexuálů pod heslem „Chceme toleranci pro všechny“

BOSTON | Heterosexuálové jsou utlačováni a zaslouží si respekt, řekla si trojice mužů z amerického Bostonu a na konec srpna ohlásila pochod heterosexuálů. Akce má podle nich ukázat, jak společnost dělí lidi na oběti a utlačovatelů. Za svého maskota si zvolili herce Brada Pitta. Informuje The Washington Post, na který se odkazuje slovenský konzervativní deník HlavnéSPrávy.sk.

Tradiční rodina | repro: Pinterest

„Oslava heterosexuality Straight Pride Parade se odehraje v jednom z nejtolerantnějších míst vůči gayům ve Spojených státech. Její organizátoři to ohlásili právě v době, kdy se začal Měsíc hrdosti komunity LGBT +,“ píše americký list.

„Cílem akce na oslavu heterosexuality, v jednom z nejvíce homosexuálních měst v zemi, je pobavit se o levicové politice identity,“ napsal organizátor Mark Sahadi na Facebook. Průvod už má i svou vlajku a maskota.

„Podle nich se všechno zakládá na identitě a na tom, zda je člověk zařazen do kategorie oběti nebo utiskovatele. Pokud získáte status oběti, máte právo slavit své bytí a očekávat, že se lidé z kategorie, utlačovatel podrobí vašim pocitům,“ píše Sahadi, kterého cituje slovenský konzervativní deník.

Straight Pride Parade plánují organizátoři na 31. srpna. Pochod by měl mít totožnou trasu jako LGBT Pride. John Hugo, jeden z organizátorů Straight Pride Parade, řekl pro The Washington Post, že hlavním řečníkem bude velmi slavný konzervativec, jehož zatím odmítl jmenovat. Patrně jej budou tajit do konce, aby se nestal terčem neomarxistické hysterické štvanice.

Hugo a jeho kolegové také navrhli, aby se ke zkratce LGBT, která zahrnuje nejen homosexuály, ale i bisexuálů, transsexuálů a další menšinové sexuální orientace, přidalo i písmeno S jako „straight“, čili heterosexuální.

Reklama: