Donalde, ruce pryč od Venezuely!

PETROHRAD | Ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin prohlásil, že Venezuela dluží Rusku 3,5 miliardy dolarů, ale nemá zpoždění se splácením tohoto dluhu. Dále řekl, že Rusko nevytváří žádné základny a nepřemísťuje do Venezuely vojáky, řekl na setkání s řediteli světových mezinárodních informačních agentur.

Donald J. Trump a Vladimir V. Putin – Helsinky 2018 | reprofoto: vox.com

Kromě toho ruský prezident řekl, že země oficiálně dodávala do Venezuely zbraně, ale už dlouho žádné do této země neprodala. Musí ale obsluhovat to, co bylo Ruskem předtím dodáno. Ruský prezident nevynechal ani téma amerického vměšování do vnitřních záležitostí Venezuely.

„Podle informací, které mám k dispozici, dokonce ani spojenci Spojených sátů nepodporují vojenské vměšování do záležitostí Venezuely. Byla by to katastrofa,“ prohlásil ruský prezident. Putin, Vladimir Vladimirovič také odsoudil sankce zavedené proti Venezuele. Prohlásil, že kvůli nim trpí prostí občané i světové ekonomika.

Ruský prezident také dodal, že je možné, že celá řada specialistů Ruska ve Venezuele vyplnila své povinnosti vyplývající se smluv a vycestovali ze země, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.