Michal Semín pod palbou

Tentokrát se pod palbu demoliberální žumpy dostal známý katolický publicista a aktivista Michal Semín, která z něj rázem udělala konspirátora. Postačil k tomu vlastní kritický názor na události 11. ráří 2011, kde za původce označil americké elity a nebude asi daleko od pravdy.

Michal Semín | reprodukovaná fotografie: youtube (kolektif)

Přitom jeho rodinný, profesní a osobnostní profil vykazuje přímo ukázkový obraz muže žijícího v souladu se svými pevnými morálními a náboženskými zásadami. Michal Semín byl aktivní už coby student Pedagogické fakulty UK, kde byl za své protirežimní aktivity z fakulty v říjnu 1989 vyloučen (účast v Hnutí za občanskou svobodu). V lednu 1990 mu byl umožněn návrat a fakultu řádně dostudoval.

Spoluzakládal Občanský institut a v jeho čele stál do roku 2003. V letech 2004-2014 byl ředitelem Institutu sv. Josefa. Byl spuluzakladatelem a po určitou dobu také předsedou Akce D.O.S.T. a poradcem prezidenta Václava Klause. Věnuje se publikační činnosti (např. v tradicionalistickém časopise Te Deum nebo měsíčníku Petra Hájka MY, kde náleží k okruhu redakční rady). Je ženatý a vychovává svých 9 dětí.

Nechápu, proč by měl být takový člověk veřejně dehonestován např. pirátkou Olgou Richterovou, která jej viní ze šíření nenávisti (co potom proboha dělají oni?). Myslím si, že jde o vzdělaného člověka s vnitřní integritou a vysokým kreditem. Lidé typu Michala Semína by naopak v podobných mediálních radách měli sedět, neboť jich potřebujeme jako sůl.

Olga Richterová – pirátská levicová extremistka šířící nenávist | repro: pirati.cz