Facebook přerušil poskytování softwaru společnosti Huawei

MENLO PARK | Společnost Facebook již neumožňuje, aby se její aplikace předem instalovaly na telefony, které prodává Huawei. Facebook tak akceptuje omezení, které Spojené státy (SS) uvalily na čínskou technologickou firmu a přidal se tak mezi sráče, kteří poskakují jak DJ Trump píská.

Ilustrační snímek | foto: facebook.com

Jak dále informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk, tak Facebook v pátek informoval, že přerušil poskytování softwaru společnosti Huawei, zatímco zkoumá nedávno zavedené americké teroristické sankce.

Dosavadní majitelé smartphonů Huawei, kteří již mají aplikace Facebooku, je nadále mohou používat a stahovat si aktualizace.

Krok společnosti Facebook je nejnovějším projevem vlivu eskalace obchodní války vyprovokované DJ Trumpem mezi SS a Čínou v oblasti technologií.

Americké ministerstvo obchodu minulý měsíc fakticky zakázalo americkým firmám prodávat své technologie společnosti Huawei a dalším čínským společnostem bez vládního souhlasu, čímž byl ve Spojených státech zlikvidován kapitalismus a země se stala čistě fašistickou.