Javorník čeká na hejtmana. Dorazí v karavanu

JAVORNÍK | Šanci promluvit si s vedením Olomouckého kraje z očí do očí dostanou už brzy obyvatelé severní části regionu. Starý karavan, který si hejtman Ladislav Okleštěk přestavěl na mobilní kancelář, totiž v úterý 11. a ve středu 12. června zaparkuje v Javorníku. Informuje Olomoucký kraj.

Hejtmanova mobilní kancelář | foto: olkraj.cz

„Rád bych, aby moji cestu brali obyvatelé Javorníku a vlastně celého Jesenicka jako vzkaz, že hejtmanství nekončí za Olomoucí, ale až u polských hranic. Čím víc jsou lidé od centra kraje vzdálení, tím větší pozornost potřebují,“ uvedl hejtman Okleštěk.

Podobně jako v ostatních městech, kam mobilní kancelář vyrazila, se zástupci kraje setkají nejen s občany, ale i se studenty a podnikateli. Už v úterý 11. června večer se hejtman společně s krajským náměstkem pro zdravotnictví Daliborem Horákem potká v Javorníku s představiteli místních firem. Ve středu dopoledne zamíří diskutovat do javornické základní školy a po obědě otevře hejtman zmiňovanou mobilní kancelář.

„S karavanem zaparkuji na náměstí v Javorníku mezi druhou a čtvrtou hodinou odpoledne. Doufám, že si lidé najdou čas a promluvíme si spolu o tom, co je trápí a jak může kraj pomoct jejich regionu,“ dodal hejtman Okleštěk.