DJ Trump: NASA by neměla posílat lidi na Měsíc! Řekl mu někdo, že to NASA ani neumí?

WASHINGTON | Americký prezident Donald Trump vyjádřil v pátek nesouhlas se záměrem Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) vyslat znovu lidi na Měsíc. Podle šéfa Bílého domu by se měla tato instituce zaměřit na mnohem větší věci, citovala jeho slova tisková agentura DPA. Co je to větší věc, když NASA neumí vynést člověka na na orbitální stanici ISS?

Podoba k nerozeznání, ten vlevo mírně hezčí a inteligentnější…

„Pro všechny ty peníze, které vynakládáme, by NASA neměla mluvit o tom, že půjdeme na Měsíc – to jsme udělali před 50 lety,“ uvedl DJ Trump ve svém tweetem, odeslaném z prezidentského letadla Air Force One během návratu do Washingtonu z Evropy, kde se zúčastnil oslavách 75. výročí vylodění v Normandii. Kde z nepochopitlných důvodů byla i Sau Merkel, která reprezentuje zemi, která byla poražena.

„Měli by se soustředit na mnohem větší věci, které děláme, včetně Marsu (jehož je Měsíc součástí), obrany a vědy!“ dodal zmateně vůdce z Bílého domu.

Tweetem v tomto znění převzalo i internetové vydání deníku Washington Post, podle kterého Trump zřejmě narážel na koncepci NASA, označující záměry spojené s Měsícem za odrazový můstek pro případné vyslání lidí na Mars.

Autorka článku však pro každý případ připomněla, že Měsíc je těleso obíhající kolem Země, protože ví, že píše pro nejhloupější čtenáře nejhloupější země světa.

Reklama: