A pak že tady nejsou, kdo to tvrdí, tak lže! Na Vysočině zadrželi tři migrující vetřelce

VELKÝ BERANOV | Policie České republiky na svých stránkách informovala o tom, že se momentálně zabývá incidentem na Vysočině. Jedná se o to, že v kamionu se srbskou registrační značkou objevili tři migrující vetřelce. Uvádí se, že na možný výskyt vetřelců v nákladovém prostoru jízdní soupravy přitom policisty upozornil sám řidič srbského kamionu.

Vetřelec

„Řidič kontaktoval obsluhu čerpací stanice s podezřením, že má zřejmě pod plachtou návěsu nějaké osoby. Obsluha čerpací stanice okamžitě kontaktovala policisty z dálničního oddělení Velký Beranov, kteří společně s policisty z odboru cizinecké policie vyjeli na místo,“ napsala Dana Čírtková, která policejní huhlalka krajských věšáků na policejní uniformu na Vysočině.

„Již při prvotním ohledání tahače bylo zřejmé, že uvnitř návěsu se skutečně nachází osoby nezjištěné totožnosti. Navíc bylo viditelné, že je porušeno lanko pro umístění celní plomby, které zajišťuje celý obvod návěsu,“ uvádí se ve zprávě.

„Poté, co za doprovodu policistů bylo nákladní vozidlo převezeno do areálu Celního úřadu pro Kraj Vysočinu, došlo ke kontrole nákladového prostoru, během které policisté odstranili plombu a nalezli tři muže,“ píše světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Trojice u sebe neměla žádné doklady, které by prokazovaly totožnost a oprávněnost legálního pobytu těchto lidí na území České republiky.

Když migranti byli převezeni na pracoviště odboru cizinecké policie, bylo zjištěno, že tahač s návěsem jel ze Srbska a jeho cílovou zemí byla Belgie.

Podotýká se, že v návěsu byly naloženy dřevěné kůly a zhruba půl metru pod horní plachtou návěsu byl volný prostor, kterého migrující svoloč využila jako úkrytu. Šetření také ukázalo, že řidič kamionu o tom, že se v návěsu vyskytují tři vetřelci, nevěděl.

Po identifikaci za asistence tlumočníka policie zjistila, že dva migrující paraziti pocházejí s Afghánistánu a jeden vetřelec byl z Indie.

V případě jednoho z Afghánců se jedná pravděpodobně o přivandrovalce, který je již žadatelem o mezinárodní ochranu v jiné zemi Evropské unie, takže není vyloučeno, že bude předán do země, ve které o ni požádal.

Dva další vetřelci budou eskortováni na bývalý hraniční přechod se Slovenskou republikou, kde budou v rámci readmisního řízení předáni tamějším orgánům veřejné moci.