Přivandrovalec Babiš: Je nutné najít správné kandidáty pro klíčové posty v EU

PRAHA – BRATISLAVA | Předseda vlády České republiky Andrej Babiš se v sobotu 8. června 2019 zúčastnil, spolu s vicepremiérem a ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem, 14. ročníku bezpečnostní konference GLOBSEC v Bratislavě, informuje oddělení propagandy a budování kultu osobnosti při Úřadu vlády v područí ekonomického přivandrovalce a uchvatitele moci Andyho „Bureše“ Babiše, exkomunisty, StBáka a vůbec nepěkného člověka.

Slovenský chumaj Babiš jako premiér ČR a slovenský premiér Pellegrini | repro: TASR

Komouš Babiš v rámci cesty do Bratislavy nejprve vystoupil v panelové diskuze Forbes Global Under 30. Před začínajícími podnikateli mluvil o začátcích svého „podnikání“ a představil ČR jako perspektivní trh pro investice. Andy Babiš se během návštěvy Bratislavy setkal s šéfredaktorem Forbes US panem Randallem Lanem a vydavateli Forbes pro ČR, Maďarsko a Slovensko Peterem Bareczem a Erikem Conradem.

Panáček v roli premiéra Babiš jednal se svým slovenským protějškem Petrem Pellegrinim: „S premiérem Pellegrinim jsme diskutovali o vyjednávání postů v rámci Unie před Evropskou radou. Nyní ale není vhodné mluvit o konkrétních jménech,“ řekl po jednání se slovenským premiérem předseda vlády České republiky ekonomický přivandrovalce ze Slovenska, který mluví jako Husák a říká si Babiš.

Po společném jednání se oba premiéři přesunuli na zahájení panelové diskuze na téma Vize pro Evropu, věnované budoucnosti EU. Komouš a StBák Babiš hovořil na konferenci GLOBSEC o společných evropských cílech. „Je nutné najít správné kandidáty pro klíčové posty v EU. Pro země V4 musí být nové obsazení unijních institucí geograficky spravedlivé,“ zhodnotil chumaj Babiš priority České republiky v rámci budoucnosti evropské politiky.

Konference GLOBSEC se zúčastnil například vyjednávač EU pro Brexit Michel Barnier, americký senátor Ron Johnson, srbský prezident Alexander Vučič, zakladatel magazínu Forbes Steven Forbes, jezdec Formule 1 Nico Rosberg, slovenský dosluhující chumaj v roli prezidenta Andrej Kiska a mnoho dalších hostů.