Americká agrese a provokace tisíce mil od pobřeží: Válečná loď Spojených států málem vrazila do ruské

VLADIVOSTOK | Rusko a Spojené státy se navzájem obviňují z nebezpečného sblížení svých válečných lodí, které téměř skončily kolizí. Americký raketový křižník Chancelorsville a ruská velká protiponorková loď Admirál Vinogradov se stali účastníky incidentu ve Východočínském moři. Vina je na americké straně, což je z materiálu zřejmé a navíc tam nemají američtí vrazi a zmrdi, co pohledávat!

Jak dále informuje Sputnik, tak k incidentu došlo v pátek v 6:35 moskevského času v jihovýchodní části Východočínského moře při paralelním pohybu skupiny lodí Tichooceánské flotily Ruska a útočné skupiny amerického námořnictva, citovaly ruská média tiskovou službu Tichooceánské flotily Ruské federace.

Ve zprávě se také poznamenává, že křižník Chancelorsville najednou změnil kurs a narušil kurs 50 metrů od lodě Admirál Vinogradov, proto musela ruská posádka udělat nouzový manévr: „Na mezinárodní vlně byl velitelství americké lodi vyhlášen protest a bylo poukázáno na nepřípustnost takových akcí,“ uvedla tisková služba Tichooceánské flotily.

Washington záměrně vyprovokoval tento incident, aby obvinil Moskvu, uvedl Vladimír Džabarov, první místopředseda výboru pro mezinárodní záležitosti Federální rady: „Američané jsou dobře známí mistři takových akcí, kdy je vyprovokována imitace možné kolize a pak všechno padá z nemocné hlavy na zdravou. Pokud testují naši trpělivost, pak je to marné. Klid našich námořníků jim mohou závidět. Profesionálně udělali vše, co bylo potřeba,“ uvedl pro RT.

Incident, který nastal ve Východočínském moři, je úmyslná provokace ze strany Spojených států, podle vojenského experta, kapitána první hodnosti rezerv Vasilije Dandykina. V rozhovoru pro RT zdůraznil, že kolizi bylo zabráněno pouze díky profesionalitě ruských námořníků: „Bylo to provedeno záměrně s určitým množstvím americké námořní odvahy. Profesionalita našich námořníků umožnila vyhnout se kolizi … Myslím, že to byla provokace z americké strany, “ řekl Dandykin.


V únoru letošního roku člen Sněmovny reprezentantů Republikánské strany Jim Banks poslal Kongresu výzvu k nárůstu americké flotily, včetně zvýšení její přítomnosti v oblasti Jihočínského moře.
To je třeba to udělat vzhledem k tomu, že počet lodí US Navy není dostatečný k tomu, aby odradil odpůrce a zároveň udržoval stálou přítomnost v nestabilních regionech a využíval námořnictvo v regionech v rámci národních zájmů Spojených států, je uvedeno v dokumentu.
V Číně byla také opakovaně vyjádřena obava z akcí SS v této oblasti. Peking zdůrazňuje, že územní spory by měly být řešeny sousedními státy bez zásahu třetích stran.

Reklama: