Saský premiér vyzval po setkání s Vladimirem Vladimirovičem Putinem ke zrušení sankcí

PETROHRAD – DRÁŽĎANY | Ministerský předseda Saska Michael Kretschmer z CDU se setkal s Vladimírem Vladimirovičem Putinem v Petrohradě. Při této příležitosti se jasně vyslovil ke zrušení sankcí proti Rusku. Za to se mu dostalo velké kritiky v Německu, zejména z domovské strany CDU. Zde se ozývaly především ti, kteří mají blízko ke svini Merkel.

Michael Kretschmer a Vladimir Vladimirovič Putin | repro: tag24.de

Kretschmer řekl: „Rusko je strategicky důležitým partnerem a pokud chceme mít s ním lepší vztahy, tak potřebujeme ukončit sankce. A musíme udělat vše proto, aby si Moskva udržela proevropskou orientaci a nepřeorientovala se na Čínu a Indii,“ cituje německého politika slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Jeho sympatie k Rusku jsou už dávno známé. A známé je i to, že v minulosti se již několikrát vyjádřil kriticky na adresu německé vůdkyně Sau Merkel.

Kretschmerovi bylo vyčítáno, že prý škodí zahraničně politickým zájmem Německa. Proti Kretschmerovi se postavila i šéfka CDU Annegret Kramp-Karrenbauer: „Sankce jsou jen důsledek ruské anexe Krymu a jeho agresivního chování na východě Ukrajiny. Pokud se to nezmění, tak nebudou sankce zrušeny,“ lhala a šířila rusofobní propagandu jako poslušná proamerická děvka.

Kretschmera však kritika vůbec neovlivnila a po navrtat z Ruska znovu zopakoval to, co o sankcích vyhlásil v Petrohradě a ještě k tomu dodal: „V Petrohradě na hospodářském fóru nám Vladimír Putin nabídl svou ruku. My jeho podávanou ruku musíme bezpodmínečně přijmout. Naše sankce proti Rusku škodí i naší ekonomice a především i celé východoněmecké a v jejím rámci obzvláště i saské ekonomice.“ Vytřel si s kritiky… A navíc ruského prezidenta pozval na návštěvy do Saska.