Václav Klaus mladší představil nové hnutí Trikolóra

PRAHA | Poslanec Václav Klaus mladší, který byl vyloučen z Občanské demokratické strany (ODS), v pondělí oficiálně představil nové politické hnutí Trikolóra. Hnutí bude hájit konzervativní hodnoty, zdravý rozum a zájmy pracujících lidí. Prioritou pro hnutí budou volby do Poslanecké sněmovny v roce 2021.

Václav Klaus představil nové hnutí občanů Trikolora

Subjekt Klaus představil v zaplněném sále kongresového centra Erbia v Praze, akci moderoval herec Marek Vašut. Členkou přípravného výboru strany je také další bývalá poslankyně ODS Zuzana Majerová Zahradníková.

Spolu s ním se na pódium pražského erbia Kongres centra postavilo dalších osm členů přípravného výboru a 14 krajských koordinátorů, mezi nimiž byly například bývalý zlínský hejtman za ODS Libor Lukáš či bývalý starosta Brna za ODS Robert Kotzian, nebo Petr Viktorýn z Ostravy, který stál u založení Strany svobodných občanů.

„Chceme vrátit krajinu občanům, kteří pracují, platí daně a vychovávají děti. Přišel čas vzít si naši zemi zpět, „řekl Klaus v úvodním projevu před zhruba dvěma stovkami svých příznivců.

Jak již dříve řekl, hnutí Trikolóra bude stát na třech pilířích. „První se jmenuje Žijeme v České republice. Díváme se na svět českými očima, je nám bližší Jaroslav Novák z Pelhřimova jako lachtan v Antarktidě, „uvedl Klaus. „Chráníme evropské hodnoty ve smyslu mimo Afriku a nearabského,“ řekl. Druhý pilíř jeho hnutí má název Bohatství vzniká z práce, třetí Braňme normální svět.

„Nemyslíme si, že savci mají 27 pohlaví podle toho, jak se právě cítí, a že bychom takové bludy měli učit děti ve školách, nebo že světovou politiku má určovat 16letá puberťačka s několika diagnostikovanými psychickými poruchami,“ zvolal Klaus za mohutného potlesku v narážce na švédskou klimatickou aktivistku Gretu Thunberg.

Co se týče samotného názvu hnutí, Klaus junior na konci dubna vyzval na svém facebookovém profilu uživatele, aby mu pomohli vymyslet jméno pro nové politické uskupení a slíbil autorovi nejlepšího názvu litr rumu.


Václav Klaus ml. je český politik a bývalý ředitel soukromého gymnázia PORG a syn českého exprezidenta Václava Klause a jeho ženy Livie Klausové. Donedávna byl také členem ODS, ale v polovině března byl ze strany vyloučen.
Stejně tak byl v dubnu zbaven i funkce předsedy školského výboru. Takové následky měly politikovy výroky.
Za příklad lze uvést například ten, kdy přirovnal poslance, kteří projednávali zákon, k Židům, kteří se rozhodnou, kdo z nich nejprve půjde do nacistického koncentračního tábora.
Klaus ml. dále uvedl, že údajný zákon je předpisem EU a Češi ho nepotřebují. Tato a jiná prohlášení urazila některé poslance a lídr ODS se za Klause ml. omlouval.

Reklama: