Teroristé v Mali vyhladili Dogonskou vesnici. Okolo stovky mrtvých

BAMAKO | V Mali byla vyhlazena vesnice, kdy při masakru zemřelo téměř sto osob. Na vesnici zaútočily neznámé ozbrojené skupiny teroristů. O masakru informoval místní portál MaliJet. K útoku se zatím nepřihlásila žádná skupina.

Člověk nebo pračlověk? Kmen Dogon | repro: enigmaplus.cz

Pravděpodobně devadesát pět osob zemřelo při útoku teroristů na vesnici v centrálním Mali. V pondělí o tom informoval portál MaliJet. Zprávu přinesla i francouzská televizní stanice France 24 s odkazem na ministra obrany Tina Coulibalyho.

„Minimálně 95 lidí zemřelo při útoku vesnici Dogonů v centrální části země,“ uvádí se ve zprávě, kterou zveřejnila i televizní stanice France 24.

K útoku došlo ve vesnici Sobane-Kou nedaleko města Sanga. Místní úředník uvedl, že těla mrtvých byla spálena. Probíhá hledání dalších těl.

Ozbrojení útočníci zapálili vesnici a zastřelili vesničany, kteří se snažili uniknout před plameny, uvedl starosta Sangy. Uvedl také, že bylo prozatím nalezeno 95 zuhelnatělých těl, dalších 19 lidí je pohřešováno.Dogoni jsou etnická skupina, která obývá skalní masiv Bandiagara v Mali. Počet se odhaduje na 200 tisíc lidí. Dogonské vesnice už nejsou pro veřejnost tak uzavřené, jako tomu bylo dříve. Dnes jsou Dogoni velkým lákadlem pro turisty.