Idioti v akci: V Brně ruským gymnastkám po převzetí medailí zahráli sovětskou hymnu

BRNO | Organizační výbor etapy Grand Prix pro moderní gymnastiku v Brně se omluvil za zahrání hymny SSSR během slavnostního předávání cen. Ruským médiím to sdělili v organizačním výboru turnaje. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

„Omlouváme se ruské delegaci a ruským sportovcům za to, co se stalo, tato chyba nebyla úmyslná,“ prohlásili v organizačním výboru turnaje.

Ruska Darja Trubnikova získala v sobotu zlato v individuálním čtyřboji v etapě Grand Prix. Získala 83,758 bodů a dosáhla tak svého prvního vítězství v kariéře v tomto typu soutěže v rámci Grand Prix.

Stříbrnou medaili získala rovněž Ruska, Arina Averinova, s počtem bodů 82,800 a na třetím místě je Bulharka Katrin Taseva (80,750).

Na videu uveřejněném na internetu je slyšet, že během slavnostního předávání cen organizátoři soutěže pustili hymnu SSSR. Etapa Grand Prix se konala v Brně 8.-9. června.