Byl to žert. Mladík, který vyhrožoval střelbou na školách, byl dopaden

PRAHA | Ministr vnitra Jan Hamáček v pondělí večer oznámil, že se policii podařilo najít mladíka, který hrozil střelbou ve školách. V případu pomáhaly i zpravodajské služby ze Spojených států (SS). Policie oznámila, že se jedná o šestnáctiletého mladíka, který se policistům doznal a celou věc si vymyslel.

Za volantem byl policejní dobytek?

„Pražská policie právě zjistila identitu pachatele, který na Twitteru hovořil o hrozbě střelby ve školách v Praze. Tvrdí, že se jednalo o žert,“ sdělil ministr vnitra na svém Twitteru, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Česká policie dnes varovala pražské střední a vysoké školy před útokem aktivního střelce. Podle vysoce postaveného zdroje z policie bezpečnostní složky zaznamenaly na sociálních sítích podezřelou komunikaci.

„V prostředí soc.sítí jsme zaznamenali výhrůžku střelbou na neurčených českých školách. Přijali jsme potřebná opatření, která z taktických důvodů nebudeme blíže specifikovat, avšak spočívají mimo jiné v posílení výkonu služby v okolí hrozbou dotčených škol a jejich informovanosti,“ uvedla Policie na svém Twitteru.

Varování obdržely nejméně tři vysoké školy v Praze. Informaci potvrdily i některé střední školy. Podle jejich ředitelů to však výuku moc neovlivnilo, protože upozornění přišlo po skončení výuky.

Rektor České zemědělské univerzity Petr Sklenička novinářům uvedl, že je policie varovala, ale o opatřeních nemůže říct nic bližšího. „Byli jsme varováni. Přijali jsme opatření, ale nemůžeme o nich říct nic bližšího,“ uvedl rektor, jenž je zároveň i novým předsedou České konference rektorů.