Nehoda na letišti v Košicích. Opilý řidič narazil do letadla

KOŠICE | Pracovník letiště v Košicích jel nákladním tankovacím vozidlem po odbavovací letištní ploše, přičemž došlo ke kontaktu s letadlem, které bylo s cestujícími a palubním personálem připraveno na odlet. Informovala o tom Policie Slovenské republiky na sociální síti Facebook, na kterou se odkazuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Letiště Košice | repro: airportkosice.sk

„Dechovou zkouškou na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu u řidiče tankovacího vozu bylo zjištěno 2,96 promile, přičemž opakovaná dechová zkouška měla stoupající tendenci. Ke zraněním naštěstí nedošlo,“ píše se na oficiálně stránce policie na Facebooku.

Vyšetřovatel odboru kriminální policie Okresního ředitelství Policejního sboru v Košicích v této souvislosti zahájil trestní stíhání pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky a v současné době provádí nezbytné úkony vedoucí k obvinění.

Řidič svým nezodpovědným jednáním mohl ohrozit život a zdraví lidí, nebo způsobit značnou škodu na majetku při výkonu svého zaměstnání, za takové jednání je stanovena trestní sazba 2 až 5 let.