Předseda Správní rady SŽDC pokřtil vyprošťovací vozidlo drážních hasičů

OSTRAVA | V rámci konání veletrhu Czech Raildays se včera v Ostravě uskutečnilo výjezdní zasedání Správní rady Správy železniční dopravní cesty (SŽDC), informuje národní správce železnicí ve své tiskové zprávě.

Křest vyprošťovacího vozu | foto: szdc.cz (SŽDC)

Součástí programu jednání správní rady byl křest speciálního vyprošťovacího vozidla Scania S1 8×8. Nový přírůstek ve vozovém parku hasičů SŽDC pokřtil společně s generálním ředitelem Jiřím Svobodou také předseda Správní rady SŽDC Pavel Hrubeš.


Železniční doprava na území České republiky má své počátky v první polovině 19. století. Tuto síť pak převzala po rozpadu Rakouska-Uherska již při svém vzniku Československá republika.
Dominantním vlastníkem, stavitelem a provozovatelem železničních drah na našem území v průběhu historie byl nejčastěji stát, i když železnice zažila i období, kdy tomu tak nebylo.
V současné době je vlastníkem většiny železničních tratí České republiky stát zastoupený státní organizací Správa železniční dopravní cesty. České dráhy, akciová společnost, jsou pak největším národním dopravcem.
Správa železniční dopravní cesty se stala garantem provozuschopnosti, modernizace a rozvoje železničních drah České republiky.

Reklama: