Projev při představení Hnutí občanů Trikolora

Dámy a pánové, vážení hosté, vítám Vás na první akci nového parlamentního politického subjektua děkuji Vám všem, že jste přišli. Dnes jsme vznikli a já před vás předstupuji, abych Vám řekl – proč jsme nové politické hnutí založili. Poslední dva roky jsem mohl na vlastní oči sledovat politický vývoj republiky zevnitř.

Poslanec Václav Klaus ve Sněmovně | repro: iROZHLAS (darmožroutská)

Byla to děsivá zkušenost. Vidět divadýlka pro veřejnost a noviny, vidět neřešení příčin důležitých problémů.
Vidět stádnost a pokrytectví, hloupost a osobní zájmy velké části tzv. elit. Vidět čím dál větší ztrátu suverenity republiky…

Nevěřím v předurčení a osud, který ovládá historii a vývoj společnosti. Věřím však v osud, který nás ovládne, pokud nebudeme dělat nic. Přišel čas vrátit republiku lidem, kteří pracují, platí daně, vychovávají děti …
Přišel čas vzít si naší zemi zpátky.
Různí politologové nám věští různé výsledky a jsem na to dotazován. Mají pravdu, že naše výsledky budou buď lepší nebo horší. Ale jedné věci myslím nerozumí. Já ještě ani jednou nepomyslel na to, kolik procent kdy a kde dostaneme. Děláme to z přesvědčení, chceme hájit vyšší cíle. Netočit se jako korouhvičky podle průzkumů veřejného mínění či dokonce tlaku médií.

Chceme vztyčit dnes, tady na kopci nad Prahou, vlajku a říci, tady stojíme, toto jsou naše názory, ve kterých vytrváme. Vidíte-li svět stejně – přidejte se!!

Naše politika bude stát na třech pilířích
1pilíř) Žijeme v České republice
Ano, díváme se na svět českýma očima. Svět bez České republiky pro nás nemá smysl. Takto nastavená optika je klíčová. Zajímá nás víc Josef Novák v Pelhřimově než lachtan v Antarktidě. Řešme české problémy, ne problémy a přání někoho jiného.
O vztahu k EU zde ještě budou hovořit kolegové, ale: „Jsme pro evropské hodnoty, ve smyslu neafrické a nearabské.“

2 pilíř) Bohatství vzniká z práce
Tato země zbohatla na základě spontánních aktivit svobodných lidí a firem, na jejich práci. Žádná země ještě nikdy nezbohatla na aktivitách vlády. Budeme pracovité a činorodé lidi hájit naprosto principiálně. Normální je pracovat, ne čerpat. Korupční prostředí dotací musí skončit. Pracovitých lidí si naopak stát má vážit a ne v nich vidět jen sprosté podezřelé, kteří se snaží ošidit daně.

3 pilíř) Braňme normální svět
Chceme hájit konzervativní hodnoty a zdravý rozum. Nemyslíme si třeba, že savci mají 27 pohlaví (podle toho jak se cítí) a že se mají takovéto bludy učit děti ve škole.
Nemyslíme, že průmyslovou politiku Evropy a světa má řídit švédská puberťačka s diagnostikovanými psychickými poruchami.
A tisíc jedna dalších podobných věcí – valících se jako řeka do naší společnosti.
Myslíme si, že na konci řady těchto rádoby pokrokových ideologií – čeká jen chudoba, zastrašování svobodomyslných lidí, fanatismus a diktatura.

Kdo mě sledujete v parlamentu, víte, že neumím dlouho mluvit. Řeknu proto závěrem jednu osobní věc. Takto aktivní vstup do politiky jsem dlouho zvažoval. Krom lákadla anonymního klidného života – tak silného pro člověka, který z rodiny přesně ví, co obnáší hájit věci veřejné … Jsem si především kladl i otázky, zda to mám být zrovna já – se všemi svými hendikepy, kdo má pozdvihnout prapor a postavit se do čela. Musím říci, že mne nejvíce uklidnila jedna věřící babička od nás z Krkonoš. Řekla mi: „Tohodle se vůbec nebojte. Když má pánbůh nějaké úmysly – nikdy nespoléhá na jednu osobu. Stačí jen jít po správné cestě.“

Ano, vyrážíme na cestu, o které jsme přesvědčeni, že je správná!!
Dámy a pánové – pojďte na tu cestu s námi!!

Reklama: