Včerejší srážka autobusu s dětmi a nákladního auta na D35 si vyžádala 15 zraněných

LITOVEL | Na 250. kilometru dálnici D35 ve směru z Olomouce na Mohelnici došlo včera k vážné dopravní nehodě. Srazil se zde autobus s nákladním vozem. Na místě byli ranění. Zasahovat musel i vrtulník. O nehodě informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Uvádí se, že se na dálnici srazil autobus plný dětí s nákladním autem. Nehoda si vyžádala 15 zraněných a zásah vrtulníku záchranné služby a transport do olomoucké nemocnice.

K nehodě došlo kolem třetí hodiny odpolední, a to poté, co řidič autobusu narazil zezadu do kamionu. Dálnice po nehodě mezi Olomoucí a Mohelnicí zůstala uzavřená.

„Na místě zasahuje vrtulník i hasiči. Jak informují hasiči z Olomouce na svém Twitteru, řidič autobusu byl z vozidla vyproštěn a s vážným zraněním předán do péče záchranářů. Musel být však letecky transportován do Fakultní nemocnice Olomouc,“ informovala včera agentura.

Stejně tak se uvádí, že v autobuse cestovalo zhruba 25 osob, z nich převážnou většinu tvořily děti. „Těch se zranilo šest, probíhá jejich transport na Oddělení urgentního příjmu do Fakultní nemocnice Olomouc,“ řekl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.