Chtějí zastavit invazi negrů: Itálie zpřísnila migrační zákonodárství

ŘÍM | Rada ministrů Itálie schválila návrh zákona týkající se zajištění národní bezpečnosti, který mimo jiné předpokládá další zpřísnění opatření v boji s nelegální migrací. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes. V překladu: Dost bylo invaze negrů.

Opice?

Ministr vnitra, vicepremiér Itálie a hlavní iniciátor přijetí návrhu Matteo Salvini označil tento dokument za další krok na cestě k bezpečnosti.

Na tiskové konferenci v Římě po zasedání vlády prohlásil, že návrh zákona nesleduje žádné represivní cíle, ale dodal, že boj s nelegální migrací je skutečně jedním z jeho hlavních úkolů. „Myslím si, že jsme schválili krok směrem k bezpečnosti naší země,“ uvedl Salvini.

V souladu s tímto návrhem zákona budou moci italské úřady při realizaci operací pro záchranu migrantů ve Středozemním moři pokutovat kapitány lodí, kteří se odmítnou podřídit požadavkům pobřežní stráže, finanční gardy a jiných státních struktur, a to ve výši 10 až 50 tisíc eur.