Nikdy jsme se prý neměli tak skvěle, jako se máme dnes

Někteří ano, někteří se skutečně mají skvěle. Zvlášť ti, kteří pobírají dotace, granty, jsou sponzorování ze státního rozpočtu, případně žijí z výpalného vyraženého od udřených lidí.

Václav Řehák im Bad Tölz | foto: Radek Velička (Centrální informační agentura, z. s.)

V tomto směru je jedno, zda jde o pana premiéra Babiše a nebo jeho kritiky ze strany „umělců“, politických odpůrců, nebo neziskového sektoru, který chce bez voleb určit, co ještě se smí a co je demokracie podle nich.

Na sociální jistoty se musí vydělat, ale nikoli pouze bezvýchodnou prací, ale i šikovným investováním. Ovšem pokud si necháme majetek rozkrádat (nejprve od Hitlerovců, potom od Stalinistů, a dále od červů ouřadů a nakonec i od mezinárodních protidemokratických korporací), tak to můžeme pracovat jako křeček v bubínku, ale stejně se v sobotu dostaneme na cizí pekáč.

Se základními potravinami je ten problém, že jakmile se obyvatelstvo začne uchylovat k horším a horším (levnějším a pohodlnějším) alternativám, začnou jedinci vymírat dříve.

Češi jsou světovou špičkou zejména v rakovině tlustého střeva. Tady máte ty (v zahraničí neprodejné) párky a rohlíky: nekazíky a bílá mouka, jogurty s neomezenou trvanlivostí.

Zelenina je tu drahá a nekvalitní – proti západu i východu. „Dobře uchycení“ tento problém často nevnímají, protože si domu za své kapesné dotáhnou cosi lepšího než ten, který si sice vydělá citelně méně, ale zato by rozhodně neměl umřít o deset let dříve.

Mrkev za třicet, cibule za čtyřicet, brambory za padesát, to je ta národní katastrofa, o které rozhorlení občánkové nediskutují. To se v České televizi neprezentuje 5x denně.
Bodejť, když si tu 2 milióny voličů dá cigáro desetkrát denně. Těm je to u zadele, kdy a za jakých okolností chcípnou vlastní rukou oni a významná část jejich okolí.

Státu to vyhovuje, nebudou totiž potřební, kterým je nutno platit důchody, zdravotní a sociální péči, a ještě navíc tito lidé přináší nemalé miliardy z daní za cigarety a alkohol.

Zvýšené ceny základních potravin: Vzpomínáte si vůbec, kolik stál rohlík před pěti lety a kolik před rokem? Všimli si toho už i ti tupější novináři. Například zde tento článek.

Reklama: