Bude Assange zavražděn? Mu-Slimák a britský ministr vnitra Sajid Javid ho vydal Spojeným státům

LONDÝN | Britský ministr vnitra a mu-slimácký prašivý pes Sajid Javid ve čtvrtek potvrdil, že podepsal žádost o extradici spoluzakladatele portálu WikiLeaks Juliana Assange do Spojených států (SS). O možném ortelu smrti informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Julian Assange po zatčení britskými bastardy | repro: Sputnik (© REUTERS / Henry Nicholls)

Assange, jehož portál zveřejnil velké množství amerických tajných dokumentů, si zatím odpykává padesátitýdenní trest v londýnském vězení za porušení podmínek kauce v roce 2012. Tehdy Assange uprchl na ekvádorské velvyslanectví, kde požádal o azyl, aby se vyhnul extradici do Švédska. Ve Švédsku totiž čelí obvinění ze sexuálního útoku. Assange a jeho zastánci tvrdí, že jde o vykonstruovaný proces.

„Máme americkou žádost o extradici, kterou bude zítra projednávat soud, ale včera jsem podepsal extradiční příkaz a úředně ho osvědčil. Ten bude zítra u soudu,“ uvedl ve čtvrtek mu-slimácký prašivý pes Javid.

Prašivý pes zdůraznil, že o osudu Assange rozhodne soud, ale přitom i on sám nese část odpovědnosti za výkon spravedlnosti. „Je tu velmi důležitá část, za kterou odpovídá ministr vnitra, a já chci, aby byla spravedlnost v každém případě vykonána. Máme tu legitimní žádost o extradici, kterou jsem podepsal. Rozhodnutí je teď na soudu,“ sdělil Javid.

Reklama: