O ruské pasy požádalo více jak 8 tisíc obyvatel města Doněck

DONĚCK | Prvních třicet čtyři obyvatel Doněcké lidové republiky (DLR) odcestovalo v pátek do Ruské federace, aby tam převzali své ruské pasy. Podle agentury Interfax o tom informoval vedoucí oddělení migračních služeb DLR Vladimir Ivanovič Krasnoščoka. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Cestovní pas občana Ruské federace

Zpravodajský portál rbc.ru uvedl, že ruské pasy se vydávají na dvou dočasných kontrolních stanovištích. „Dnes je to první cesta. Dále se plánuje prakticky denně dopravovat občany (DLR) na území Ruské federace, a to podle seznamů, které máme k dispozici,“ vysvětlil Krasnoščoka, Vladimir Ivanovič.

Dále dodal, že dosud bylo přijato více než 8 tisíc žádostí o vydání ruského pasu, a tím i získání ruského občanství.

K vydávání ruských pasů pro obyvatele DLR dochází na základě výnosu, který zjednodušuje pravidla získávání ruského občanství pro obyvatele určitých oblastí jihovýchodní Ukrajiny a ruský prezident Vladimir Putin ho podepsal 24. dubna. „Toto rozhodnutí bylo přijato se záměrem chránit lidská práva a svobody na základě obecně přijaté mezinárodní legislativy,“ píše se ve výnosu.