Spojené státy připravují sankce na německé firmy stavějící Nord Stream 2

WASHINGTON | Spojené státy (SS) se už chovají jako krysa zahnána do kouta. Sankce proti celému světu? Americkému kongresu byl předložen nový zákon o spolupráci s evropskými partnery v oblasti bezpečnosti, lže se ve zprávě senátora Johna Barrassa, který předložil návrh zákona, se dále uvádí, že tento zákon umožní členským zemím Severoatlantické aliance (SA) vyhnout se politickému nátlaku a manipulacím ze strany Ruska. Ovšem bez toho, aby to ty země samy chtěly. Jasný důkaz, že Evropu považují ve Washingtonu jako svou kolonii.

Nord Stream 2

Návrh zákona pod názvem ESCAPE stanoví zvýšení dodávek amerického zemního plynu do Evropy a nové sankce proti plynovodu Nord Stream 2. „Prezident Trump měl pravdu, když nedávno řekl, že Německo se stane rukojmím Ruska, jestliže podpoří ruský plynovod,“ řekl Barrasso. Jenže to je lež. Němci Nord Stream 2 nepodpořili, ale sami jej vymysleli.

Dále americký lhář a bandita dodal, že ve Spojených státech, zejména ve Wyomingu, se nacházejí značné zásoby zemního plynu: „Využijeme těchto zdrojů, abychom pomohli našim spojencům oslabit ekonomickou a politickou moc Putina v regionu,“ řekl senátor.

Jenže o americký zkapalněný plyn, který je třikrát dražší než ruský a při spalování není ekologický, jelikož při jeho hoření vzniká CO2, nikdo v Evropě nemá zájem, vyjma rusofobního Polska. Naproti tomu ruský zemní plyn je bez uhlíkových emisí.

V propagandistické zprávě bylo doslova uvedeno něco neuvěřitelného: „Někteří evropští spojenci Spojených států jsou stále více závislí na ruském plynu, který je využíván jako geopolitická zbraň k podkopání míru a bezpečnosti v Evropě.“ Za taková slova by mělo být zmrdovi Johnovi Barrassovi zakázáno vstoupit na Evropský kontinent do konce života.


Dne 12. června americký vůdce Donald John Trump řekl, že prodej zkapalněného zemního plynu z SS do Evropské unie bude nejlepším způsobem, jak bojovat proti rostoucímu vlivu Ruska v energetickém sektoru.
Podle jeho slov bojem proti projektu americká strana chrání Německo před Ruskem. Ovšem navzdory přání Německa, které americký předražený plyn nechce. Jedná se jen o americkou hamižnost, vnutit Němcům něco, co nechtějí.
Nord Stream 2 by měl vést pod Baltským mořem a spojovat Rusko a Německo. Projekt by měl být dokončen do konce roku 2019, ale vzhledem ke stanovisku Dánska, které považuje plynovod za ohrožení své státnosti, je možná úprava termínu.
Obejití dánské ekonomické námořní zóny by projekt mohlo prodloužit maximálně o pár měsíců. Plynovod je v plné stavbě.

Reklama: