Lže? DJ Trump: Čína nakonec uzavře obchodní dohodu

WASHINGTON | Vůdce Spojených států (SS) Donald John Trump prohlásil, že Čína nakonec uzavře obchodní smlouvu s SS. Uvádí televizní kanál Fox News, na kterou se odkazuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Předseda Si a vůdce Trump

„Uvidíme. Nakonec uzavřou smlouvu,“ prohlásil Trump v interview pro Fox News. Podle jeho slov není důležité, přijede-li předseda ČLR Si Ťin-pching na summit G20, což je lež z jeho vlastní tlamy, jelikož před tím uvedl, že pokud se s ním předseda Si na summitu nesejde, tak uvalí na Čínu nové cla. DJ Trump už asi neví, kdy mluví pravdu a kdy lže.

DJ Trump také prohlásil, že Čína manipuluje se svou měnou, aby získala obchodní výhodu, což není nic nelegitimního, ovšem to americký retardovaný imbecil z Bílého domu může jen závidět, jelikož monetární politiku v Číně dělá vláda a nikoliv FED na který nemají Spojené státy vůbec žádného vlivu.

Předtím v telefonním rozhovoru pro americkou televizi CNBC Trump uvedl, že cla, která uvalil na Mexiko a Čínu, poskytly Spojeným státům obrovskou konkurenční výhodu. Podle něj Pekingu nezbude nic jiného, než uzavřít s SS dohodu. No výhoda SS je v tom, že američtí farmáři krachují a Čína nakupuje soju a pšenici v Rusku.

„Dohoda s Čínou klapne. Víte proč? Kvůli clům… Právě teď Čínu zcela decimují společnosti, které ji opouštějí a stěhují se do dalších zemí včetně té naší, protože nechtějí platit cla,“ lhal Trump, protože se žádné společnosti nestěhují. Jen přes třetí země budu zboží do SS dodávat a uřvaný kačer Donadl Trump si může jít hodit mašli.

V úterý americký ministr obchodu Wilbur Ross prohlásil, že nemá smysl očekávat uzavření konečné obchodní dohody mezi Čínou a SS v rámci G20, osud dohod se bude řešit na základě jednání delegací obou zemí. Summit G20 v japonském Ósace se bude konat ve dnech 28. až 29. června. Američané nestabilní a stále prohlášení mění, ale jen vůči vnitřní politice, jelikož Čína je má na háku. Jasně vzkázali, dohoda je o tom, že ustoupí dvě strany a ne diktát Washingtonu.

Duck Donald John | Cartoon by Gary Varvel – Cartoonist Gary Varvel: Donald Trump as an angry Donald Duck


Minulý měsíc Trump kritizoval Peking za to, že v květnu odmítl podepsat americký návrh obchodní dohody.
„Myslím, že by si přáli, aby přijali návrh dohody, který měli na stole předtím, než se jej pokusili změnit. Chtěli by uzavřít dohodu, my na to nejsme připraveni,“ poznamenal na konci minulého měsíce vůdce SS Trump. COž už je věta hodna blba z ústavu.
DJ Turmp kvůli průtahům v jednání s Čínou rozhodl zvýšit cla na import čínského zboží z 10 % na 25 %.
V reakci na to Peking zvýšil cla na americké zboží v roční hodnotě dovozu 60 miliard dolarů. Cla se zvyšují pro různé kategorie zboží o 25 %, 20 % a 10 %.
Kromě toho v reakci na zanesení čínského technologického gigantu Huawei na americkou černou listinu, která omezuje americké společnosti v dodávkách do Číny svých komponentů, Peking přišel se svým vlastním seznamem nespolehlivých entit.
S Huawei již přerušil spolupráci Google nebo Facebook. Před tím Huawei vyhnal z centrály všechny lidi s pasem SS a vyhodil je na minutu.