Ruské vojáky vítají v Sýrii jako osvoboditele

DAMAŠEK | Portál rusvesna píše o ruské humanitární pomoci Sýrii. Kdysi prosperující zemi zničila americká agrese, stejně jako Sýrie dopadly i prosperující země jako Irák či Libye, které rovněž odmítali své zdroje poskytnout bezplatně Američanům, píše slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Ruská vojenská policie | repro: ТВ Центр

Rusové v posledních dnech otevřeli nové humanitární centrum v Kábrt es Sit v provincii Damašek, kde poskytují humanitární pomoc spolky syrským obyvatelům. Američané humanitární pomoc Sýrii neorganizují, jako americkou pomoc lze zmínit pouze ozbrojené protiasadovské bandy.

V oblasti Kábrt es Sit žije množství starých žen a dětí, protože většina mužů zahynula v boji proti mezinárodnímu terorismu, který organizují Spojené sáty. Rusové a Syřané dělají vše proto, aby se život v oblastech stabilizoval a postavení civilistů se zlepšilo.

„Samozřejmě rodinám, ve kterých zahynul otec se žije těžko. Chybí mužské ruce. Podívejte se, kdo žije v našem městě. Ženy, děti, starci. Ženy se musí smířit se svým žalem a musí vychovávat děti – budoucnost Sýrie. Svým dětem tyto ženy říkají, že Sýrii zničili Američané a z jejich dětí vyroste nová generace, která bude svou zemi úspěšně bránit před nepřáteli. Děkujeme našemu prezidentovi Asadovi, naším vojákům i bratrské pomoci Ruska našemu národu. Ruští synové nám přišli pomoci a umírali za naši zemi, na to nezapomeneme. Modlíme se k Alláhovi za bratrský ruský národ,“ uvedl Asam Derushí, kmenový vůdce syrských Arabů ve městě Kabri es Sit.

Ruské vojáky vnímají jako osvoboditele všichni obyvatelé města. Město Kábrt Es Sit se postupně snaží vrátit k normálnímu životu, syrský režim začíná opět vytvářet sociální zázemí a budovat infrastrukturu. Vdovy v Sýrii nebudou truchlit dlouho a nezůstanou osamocené. Je povinností muslimských mužů postarat se o vdovy.

Důležité je, aby měli Syřané mnoho dětí, které již za jednu generaci (20-25 let) dokáží nahradit oběti, povražděné proamerickými teroristy. Čím dříve se Sýrie vyrovná se ztrátami, tím spíše dokáže řešit i další geopolitické úlohy, včetně Golanských výšin či vztah ke Kurdům.

Rusko pomáhá Sýrii finančně obnovovat i zničené domy, školy, medicínské zařízení. Sýrie má velké zásoby nerostných surovin, a když Syřané vyženou ze své země americké okupanty a jejich spojence (proamericčtí Kurdové východně od Eufreatu, teroristé v Idlib či bandy zformované u nezákonně vybudované americké základně v at Tanfe na jordánské hranici), tempo obnovování Sýrie se ještě více zrychlí, píše portál rusvesna.