Policejní dobytek opět napadal Žluté vesty

PAŘÍŽ | Dne 15. června hnutí tzv. žlutých vest po 31. vyšlo do ulic Paříže. Protesty se konaly po celé Francii. Během demonstrace došlo k potyčkám s policií. K potyčkám mezi policí a demonstranty došlo na 31. týdnu protestních akcí v Paříži.

Protestující šli s plakáty v rukou a recitovali. Protestovali proti ekonomické politice vlády. Na záběrech je vidět, jak policista s obuškem pronásleduje demonstranta.

Protestující kopají a tlačí ploty, které tam stály pro obklíčení pochodu. Podle oficiálních údajů minulý víkend do ulic země vyšlo více než 10 tisíc lidí. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Cenzura na Facebooku vyhnala Žluté vesty na VKontakte


Začátek demonstrací na podzim roku 2018 byl způsoben zvýšením daní na pohonné hmoty a rychlostní limity na provinčních silnicích. Neformálním vůdcem hnutí se stal 33letý řidič kamionu Eric Drouet.
Současně si opoziční hnutí vybralo motocyklovou reflexní vestu jako uniformu pro své aktivisty. Od té doby protestující rozšířili své požadavky, aby zahrnuli nejen socioekonomické otázky, ale i politické otázky.