DJ Trump na drogách, když tvrdí, že jeho nezvolení v roce 2020, bude pro americkou ekonomiku nevídaný krach?

WASHINGTON | I svině zná svůj strop. Politici strop nemají. Vůdce Spojených států (SS) Donald John Trump tvrdí, že jestli nebude znovu zvolen na svůj post v roce 2020, americká ekonomika utrpí nevídaný krach. Takhle vůdce SS informoval na Twitteru.

DJ Trump na drogách? | repro: Occupy Democrats

„Trumpova ekonomika trhá rekordy a má před sebou dlouhou cestu rozvoje…Pokud však v roce 2020 zvítězí někdo jiny než já (znám tuto soutěž velmi dobře), nastane zhroucení trhu, které jsme ještě neviděli,“ napsal vůdce SS Trump, kterého cituje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

O jaké rekordy jde však nic neuvedl: Investoři zatím sledují obchodní vztahy Spojených států s Čínou. Předpokládá se, že DJ Trump se může sejít s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem na summitu G-20 v Osace. Americký prezident zároveň v rozhovoru pro televizní kanál CNBC řekl, že pokud se vůdce Číny neobjeví na schůzce G-20, Spojené státy okamžitě zavedou nová cla na čínské zboží. Pak to bagatelizoval, že o nic nejde, že Čína se dohodnou musí. No ví, co říká a píše. Vyzná se v tom, kdy lže, a kdy mluví pravdu? Nebo je už mimo? Nebo na drogách?

Na konci května se objevila zpráva, že Spojené státy předaly titul nejkonkurenceschopnější ekonomiky na světě Singapuru. Na prvním místě se SS držely pouze rok. Podle autorů hodnocení švýcarské obchodní školy IMD, hlavními důvody, proč americká ekonomika tak rychle přestala být nejkonkurenceschopnější na světě, je růst cen za palivo, oslabení vysoce technologického vývozu a kolísání dolaru.

Bude Trump rozdrcen, nebo opět aktivuje svůj buldozer?

Joe Biden | repro: youtube.com

DJ Trump hodlá být znovu zvolen na druhé čtyřleté funkční období. Kolem dvaceti politiků z Demokratické strany již vyjádřilo svůj záměr kandidovat, včetně bývalého viceprezidenta SS Joe Bidena a senátora Bernie Sanderse. Kdy oba jsou celkem populární i mimo skalní uctívače Republikánů.

Mezitím výsledky průzkumu, který provedl Politico společně s Morning Consult, současný americký prezident ustupuje jak Bidenovi, tak i Sandersovi. 44 % respondentů je připraveno hlasovat pro bývalého viceprezidenta SS, zatímco současná hlava Bílého domu získává 33 %. Ve druhém případě odevzdat svůj hlas Sandersovi chce 42 % lidí, zatímco Trump získal 32 %. Přibližně čtvrtina respondentů nedokázala přesně odpovědět na obě otázky.

59. prezidentské volby v SS se budou konat 3. listopadu 2020. První setkání stranických aktivistů ohledně budoucí prezidentské kampaně se uskuteční v Iowě začátkem února 2020.

Bernie Sanders | repro: National Review