Vladimir Vladimirovič Putin Putin daroval svému příteli Si Ťin-pchingovi k narozeninám ruskou zmrzlinu

DUŠANBE | Prezident Ruské federace Vladimir Vladimirovič Putin poblahopřál předsedovi Čínské lidové republiky Si Ťin-pchingovi k šestašedesátinám a daroval mu zmrzlinu ruské výroby. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Si Ťin-pching a Vladimir Vladimirovič Putin v rezidenci čínského předsedy v Dušanbe
repro: © Sputnik (Alexej Druzhinin)

Lídři Ruska a Číny se účastní summitu Konference o součinnosti a opatřeních důvěry v Asii (CICA), který se koná v Dušanbe.

Jak oznámil mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Sergejevič Peskov, před zahájením zasedání navštívil ruský prezident rezidenci svého osobního přítele a předsedy ČLR, aby mu poblahopřál k narozeninám.

„Prezident vysoce ocenil úlohu Si Ťin-pchinga v rozvoji vzájemných vztahů a vyzdvihl úspěch nedávné státní návštěvy předsedy ČLR v Rusku,“ řekl Peskov, Dmitrij Sergejevič. Předseda Si vřele poděkoval ruskému příteli a podotkl, že je ruská zmrzlina (мороженое) v Číně velmi populární.

Vladimir Vladimirovič Putin už jednou přivezl Si Ťin-pchingovi zmrzlinu jako dar – bylo to na summitu G20 v Chang-čou v roce 2016. Tehdy vešlo ve známost, že předseda ČLR má velmi rád ruskou zmrzlinu a vždy si ji kupuje, kdy pobývá v Moskvě.

Vladimir Putin a Si Ťin-pching během schůzky v rezidenci čínského lídra v Dušanbe
repro: © Sputnik (Alexej Druzhinin)