Pět mrtvých. V Polsku se srazilo auto s vlakem

VRATISLAV | Pět osob zahynulo v sobotu večer při nehodě na železničním přejezdu nedaleko obce Nowa Wieś Kącka na jihozápadě Polska v dolnoslezské vojvodství, kde vlak narazil do osobního auta, uvedla agentura DPA s odvoláním na zprávu polské televizní stanice TVN24.

Vlak narazil do vozidla v dolnoslezkém vojvodství u Vratislavi

Oběťmi nehody byla skupina mužů, cestující v osobním autě. Řidič se zjevně snažil projet autem přes přejezd, když do něj vrazil přijíždějící vlak. Všech pět mužů bylo na místě mrtvých. Ve vlaku bylo 200 cestujících, nikomu z nich se nic nestalo.

Podle informací polské železniční společnosti světelná signalizace na železničním přechodu době nehody fungovala normálně. Provoz vlaků na trati mezi městy Jelení Hora a Vratislav byla v důsledku nehody na několik hodin přerušena.

Místo nehody | foto: twitter (@PKP_PLK_SA)

Svědecké výpovědi uvádějí, že v době nehody světelná signalizace na přejezdu fungovala. Přejez není vybaven závorami, avšak je před ním značka „STOP“. Není známo zde vozidlo před přejezdem zastavilo.

Strojvůdce vlaku uvedl, že vůz vjel přímo před lokomotivu a neměl šanci vlak zastavit. Podle dechové zkoušky nebyl pod vlivem alkoholu. Jak na tom byl řidič automobilu ukáže nařízená pitva.