Uruguay z blackoutu obvinila Argentinu

MONTEVIDEO | Příčinou velkého výpadku proudu, který se dotkl Argentiny a Uruguaye, se stal zkrat v elektrické síti Argentiny, informovala Národní elektroenergetická společnost Uruguaye. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ilustrace: pxhere.com

„V 7:06 (místního času) chyba v argentinském systému… nechala bez služby celé území země a různé provincie sousední země,“ prohlásila společnosti na Twitteru.

Náměstek ministra pro občanskou obranu Argentiny Daniel Russo informoval televizní kanál TN, že příčina výpadku elektřiny zatím není známá.

Argentinský distributor elektřiny Edesur prohlásil, že chyba v systému zásobování elektřinou nechala bez proudu celou Argentinu.

V souvislosti s tím bylo informováno, že výpadek elektrického proudu neměl vliv na činnost mezinárodního letiště v Buenos Aires. Dokonce nebyly ani měněny regionální lety. Sputniku na letišti Ezeiza v Buenos Aires sdělili, že systému pracují bez problémů. Problémy s proudem se dotkly pouze několika částí letištních služeb.

Mezitím v Buenos Aires začali obnovovat dodávky elektrického proudu. „Začalo pomalé obnovování dodávek elektrické energie. Připojeno bylo prvních 34 tisíc klientů,“ prohlásila nově společnost Edesur na Twitteru s tím, že „normalizace procesů bude trvat několik hodin“.

Národní elektroenergetická společnost Uruguaye (UTE) také informovala o zahájení obnovování dodávek proudu klientům. „UTE informuje, že nehledě na vážné výpadky, které se dotkly regionu, systém se obnovuje. (…) Pokračují práce na plné obnově,“ prohlásil společnost na Twitteru.