SS vysílají na Blízký východ dalších tisíc okupačních vojáků

WASHINGTON | Spojené státy (SS) v pondělí oznámily, že bylo schváleno vyslání dalšího tisíce vojáků na Blízký východ. Důvodem je stoupající napětí ve vztahu s Íránem. Informovala o tom tisková agentura AFP.

Budoucí mrtvoly v případě invaze do Íránu | repro: Sputnik (© Foto: Public domain/ Alan Graziano)

Úřadující americký ministr obrany Patrick Shanahan v prohlášení uvedl, že vojáky posílají z obranných důvodů na Blízký východ, kde budou řešit vzdušné, námořní a pozemní hrozby.

„Spojené státy se nepokoušejí o konflikt s Íránem,“ zdůrazňoval ministr v prohlášení. Vyslání vojáků je zaměřeno na zajištění bezpečnosti a klidu našeho vojenského personálu v celém regionu a na ochranu našich národních zájmů. Vyslání vojáků je reakcí na nepřátelské chování íránských sil, napsal také Shanahan v prohlášení.

Patrick Shanahan svým prohlášením jen potvrdil, že SS jsou v oblasti Perského zálivu a Blízkého východu okupační jsoucností, která podporuje mezinárodní terorismus – jen taková země má bezpečnostní zájmy mimo území své svrchovanosti. Spojené státy jsou říše zla a podporují mezinárodní terorismus, jako jej samy i páchají. Světový mír přinese bombardování Washingtonu do doby kamenné?