Kybernetická válka: Spojené státy útočí na ruský energetický systém

MOSKVA – WASHINGTON | Americké tajné služby se snaží provádět kybernetické útoky na řídicí systémy ruské infrastruktury, prohlásil pro Sputnik zdroj ve vedení jedné z bezpečnostních agentur Ruska. Tímto způsobem okomentoval informace The New York Times z 15. června o rostoucím počtu kybernetických útoků proti Rusku, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Američtí zločinci kybernetické války | repro: Forbes

Že se jedná o pravdu dokazuje i hysterie vůdce SS Donalda Johna Trumpa. „Věřili byste, že selhávající New York Times právě zveřejnil článek, že Spojené státy výrazně zintenzívnily kybernetické útoky na Rusko,“ napsal Trump na Twitteru. „Toto je vyloženě vlastizrada kdysi vynikajících novin, které zoufale potřebují článek, nějaký článek, i když uškodí naší zemi,“ pokračoval.

Podle slov zdroje tajné služby v posledních letech zvyšují svoji aktivitu a snaží se proniknout do systému řízení dopravy, bankovní sféry a energetiky: „Ovšem tyto činnosti se nám daří neutralizovat,“ řekl a dodal, že podobné činnosti je možné klasifikovat jako elementy kybernetické války.

Donald John Trump čeká až se mu dostaví rozum

Americké noviny The News York Times dříve informovaly, že americké tajné služby začaly častěji provádět pokusy o nainstalování škodlivý programů do počítačů ruských energetických systémů. DJ Trump označil na Twitteru autory článků za „nepřátele lidu“ a zmínil, že publikace takových nepravdivých příběhů je fakticky zrada státu.

New York Times odpověděly, že podobná prohlášení na adresu novin jsou nebezpečná. Dále prohlásily, že vláda byla obeznámena s textem článku před jeho vydáním.

„Ochrana státních zdrojů informací se zajišťuje kompetentními orgány. Většina kriticky důležitých subjektů energetiky je připojena ke státnímu ochrannému systému. Ruské elektrické sítě mají vysoký stupeň ochrany,“ prohlásili na ruském ministerstvu energetiky.

John Bolton | Laskavost zmrdovi přímo z očí vystupuje | Žere tento dobytek děti? | repro: YTB

Navíc to předem i veřejně odhalil samotný poskok Trumpa na šíření války po světě John Bolton. „Spojené státy podnikají ofenzivní kybernetické operace proti Rusku a dalším státům,“ uvedl Bolton. Agresivní mentálně retardovaný Bolton své prohlášení učinil na konferenci ve Washingtonu. Trumpův poskok Bolton uvedl: „Loňské rozhodnutí zrušit omezení na ofenzivní operace v kybernetickém prostoru bylo signálem americkým nepřátelům.“

„Jeho cílem je říct Rusku nebo komukoli jinému, kdo proti nám podniká kybernetické operace: Zaplatíte za to, pokud zjistíme, že jste to udělali. Budeme vám způsobovat ztráty, dokud vám nedojde, že používání kybernetiky se vám nevyplatí,“ vyhrožoval Bolton až se mu u prdele vytvořila bublina.

Informace o amerických útocích na ruský systém zásobování elektrickým proudem okomentovali i v Kremlu. Tiskový mluvčí ruského prezidenta Vladimira Vladimiroviče Putina Dmitrij Sergejevič Peskov prohlásil, že strategické oblasti byly opakovaně cílem útoků za strany Spojených států.

Dmitrij Sergejevič Peskov | foto: Sputnik (Sergej Gunejev)

„Tato informace byla kategoricky odmítnuta Trumpem. Jestli ale připustíme, že to některé úřady dělají, aniž by informovaly prezidenta, tak to má všechny příznaky kybernetické války proti Rusku,“ prohlásil Peskov, Dmitrij Sergejevič.

Tiskový mluvčí prezident Ruska dodal, že ruské agentury nestále pracují na tom, aby nedopustily vznik jakýchkoli škod v souvislosti s útoky. Dále také připomněl, že to byla právě ruská strana, která se snažila organizovat mezinárodní spolupráci tak, aby bylo možné vést společný boj proti kybernetické kriminalitě. „Bohužel naši američtí partneři tomu nikdy nevěnovali pozornost,“ dodal mluvčí Kremlu.