Americká agrese: Su-27 zachytily bombardéry SS v blízkosti ruských hranic

MOSKVA | Stíhačky Su-27 zachytily americké bombardéry B-52, které se blížily k ruským hranicím z Černého a Baltského moře. Informovalo o tom Národní centrum pro obranu RF, na které se odkazuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

B-52 Stratofortress | foto: sputnik.com

„Dne 17. června 2019 posádky ruských stíhaček Su-27 zachytily strategické bombardéry B-52H amerického letectva, které se blížily ke státní hranici Ruské federace směrem od Černého a Baltského moře,“ uvádí se ve zprávě.

Zpráva dodává, že bombardéry nenarušily hranice. Ruská letadla provedla jejich zachycení v souladu s mezinárodními předpisy.

V dubnu ruská armáda uvedla, že během průzkumných misí v blízkosti vzdušného prostoru země zachytila 20 zahraničních letadel. Nebyly však zaznamenány žádné případy průniku přes hranice vzdušného prostoru.

V poslední době se činnost zahraničních výzvědných letadel a dronů v blízkosti ruských hranic a vojenských objektů stala mnohem intenzivnější. Zahraniční vojenské letouny se pravidelně objevují nad Baltským mořem, v oblasti Krymu a Krasnodarského kraje a také kolem ruských základen v Sýrii.

Už v březnu byly na hranicích Ruska zaznamenány časté lety jaderných strategických bombardérů Boeing B-52H. Ruské ministerstvo obrany opakovaně vyzvalo Washington, aby s podobnými operacemi přestal, ale Pentagon tuto žádost odmítl. Jedná se jednoznačně o agresivní americkou provokaci.