V Litvě požádali Adidas, aby odstranil z oblečení symboliku SSSR

VILNIUS | Litevští konzervativci se obrátili na německou společnost Adidas s požadavkem na stažení triček se sovětskými symboly z prodeje. O tom informuje Sputnik Litva. Červeného sportovního oblečení s nápisem „SSSR“ si všimli uživatelé sociálních sítí v londýnském obchodě. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Reprodukovaná fotografie: Sputnik (@adidas America Inc.)

Výzvu napsali lídr strany Svaz vlasti-křesťanští demokraté Litvy Gabrielus Landsbergis a místopředsedkyně strany Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Podle jejich slov mnohé evropské země zakazují používání sovětských a nacistických symbolů. Litevští politici požádali výrobce, aby zajistil, že všechny výrobky se sovětským potiskem budou odstraněny z obchodů Adidas. V roce 2018 již Litva vyjádřila nespokojenost s přítomností symbolů SSSR v obchodě Adidas.

„Stále jsou ti, kteří jsou nemocní „nostalgií po říši“, ale je šokující, že je mezi nimi i známý koncern @adidas,“ napsalo litevské ministerstvo zahraničí ve svém tweetu.

Litevský velvyslanec v SS Rolandas Kriščiunas, členové zmíněné strany a skupina poslanců Evropského parlamentu z Lotyšska a Estonska se obrátili na vedení americké obchodní sítě Walmart a internetového obra Amazon s prosbou o stažení z prodeje triček se sovětskou symbolikou.