Ruské letectvo obdrželo dva nejnovější stíhací letouny MiG-35

MOSKVA | Ruské vojenské letectvo dostalo první dva nejnovější stíhací letouny MiG-35, uvedl v rozhovoru pro Sputnik generální ředitel Ruské letecké korporace MiG Ilja Sergejevič Tarasenko. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

MiG-35 | repro: © Sputnik (Ramil Sitdikov)

„Během posledních tří let jsme dosáhli velkého pokroku v projektu MiG-35. Spustili jsme výrobu tohoto letounu v nejkratším termínu, vykonali jsme testy, za 2,5 roku jsme urazili cestu od konstrukčních prací do uzavření smlouvy s Ministerstvem obrany(MO) RF,“ řekl Tarasenko. Podle jeho slov mají být další čtyři stíhací letouny dodány do konce roku. Dodal, že korporace hodlá podepsat ještě jednu smlouvu s MO o MiG-35.

MiG-35 je nejmodernější víceúčelový stíhací letoun generace 4++. Je určen k získání nadvlády ve vzduchu a zasazení úderů na pozemní a nadvodní cíle za hranicemi zóny protivzdušné obrany nepřítele. Letové zkoušky se konaly 26. ledna 2017, následující se nedaleko Moskvy konala prezentace letadla.