Jaromír Soukup: Zničíme ČT!

PRAHA | Jaromír Soukup rozjíždí novou iniciativu v oblasti mediálního práva. Chce si posvítit na Českou televizi a Český rozhlas, zda od koncesionářů nevymáhají i peníze, na které vůbec nemají nárok. Podle Soukupa to dělají a obohacují se tak o stovky milionů korun, informuje o zločineckých praktikách mafiánských havloidů server ParlamentniListy.cz.

Ilustrace

„Až stamiliony korun. Stamiliony korun! O tolik vybírá Česká televize více, než na co má ze zákona nárok. Rodiny s dětmi, senioři. Lidé z vesnic i měst. Neuvěřitelná drzost veřejnoprávního média se dotýká všech sociálních skupin,“ píše Soukup v tiskovém prohlášení. Těmto praktikám ale prý říká „Dost“.

Téma ředitel TV Barrandov rozvedl i před televizní kamerou. „Už dlouho upozorňuji na to, že Česká televize vybírá daleko více poplatků, než na kolik má ze zákona nárok,“ vysvětloval Soukup na dotaz jedné z divaček, která se ptala, proč musí ČT platit, když se na ni za celý rok nepodívá. Podle Soukupa dochází k duplicitám plateb. Třeba v rodinných domech obesílá ČT všechny, kdo mají elektroměr.

V rodinných domech je podle něj běžné, že když tam žije více generací, je na každou rodinu napsán jeden elektroměr. Ve smyslu koncesionářského poplatku se ale jedná o jednu domácnost a tak má být poplatek vybírán jen jeden. Přesto vymahači z ČT obesílají domácnost několikrát, podle počtu elektroměrů, se kterými ale koncesionářský poplatek nijak nesouvisí. „Takhle to tam mají vymyšlené,“ vysvětloval Soukup.

Na závěr tiskového prohlášení však Soukup slíbil: „Budu chtít, aby se tyto peníze vrátily tam, kam patří – lidem, kteří na ně tvrdě vydělávali. Podniknu takové právní kroky, aby už český občan nebyl jen kasičkou nenasytné ČT. Mám jasný cíl. Držte mi palce. Společně ten moloch porazíme.“