Jaromír Soukup: Zničíme ČT!

PRAHA | Jaromír Soukup rozjíždí novou iniciativu v oblasti mediálního práva. Chce si posvítit na Českou televizi a Český rozhlas, zda od koncesionářů nevymáhají i peníze, na které vůbec nemají nárok. Podle Soukupa to dělají a obohacují se tak o stovky milionů korun, informuje o zločineckých praktikách mafiánských havloidů server ParlamentniListy.cz.

Ilustrace

„Až stamiliony korun. Stamiliony korun! O tolik vybírá Česká televize více, než na co má ze zákona nárok. Rodiny s dětmi, senioři. Lidé z vesnic i měst. Neuvěřitelná drzost veřejnoprávního média se dotýká všech sociálních skupin,“ píše Soukup v tiskovém prohlášení. Těmto praktikám ale prý říká „Dost“.

Téma ředitel TV Barrandov rozvedl i před televizní kamerou. „Už dlouho upozorňuji na to, že Česká televize vybírá daleko více poplatků, než na kolik má ze zákona nárok,“ vysvětloval Soukup na dotaz jedné z divaček, která se ptala, proč musí ČT platit, když se na ni za celý rok nepodívá. Podle Soukupa dochází k duplicitám plateb. Třeba v rodinných domech obesílá ČT všechny, kdo mají elektroměr.

V rodinných domech je podle něj běžné, že když tam žije více generací, je na každou rodinu napsán jeden elektroměr. Ve smyslu koncesionářského poplatku se ale jedná o jednu domácnost a tak má být poplatek vybírán jen jeden. Přesto vymahači z ČT obesílají domácnost několikrát, podle počtu elektroměrů, se kterými ale koncesionářský poplatek nijak nesouvisí. „Takhle to tam mají vymyšlené,“ vysvětloval Soukup.

Na závěr tiskového prohlášení však Soukup slíbil: „Budu chtít, aby se tyto peníze vrátily tam, kam patří – lidem, kteří na ně tvrdě vydělávali. Podniknu takové právní kroky, aby už český občan nebyl jen kasičkou nenasytné ČT. Mám jasný cíl. Držte mi palce. Společně ten moloch porazíme.“

loading...

loading...
Reklama:
loading...