VIDEO: Zachycení amerického bombardéru ruskou stíhačkou Su-27

MOSKVA | Ministerstvo obrany Ruska zveřejnilo záběry zachycení amerického bombardéru B-52N ruským stíhacím letounem Su-27. Na záběrech je vidět, jak Su-27 zachytil B-52N nad Černým mořem. Video bylo natočeno z kokpitu ruské stíhačky, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Jak již oznámili v Národním obranném velitelském středisku, americká letadla se k ruské hranici blížila od Černého a Baltského moře. Ministerstvo obrany Ruské federace poznamenalo, že bombardéry nenarušily hranice. Ruské letadlo provedlo zachycení v souladu s mezinárodními předpisy.

„Nedošlo k žádnému porušení státní hranice Ruské federace. Lety ruských letadel byly prováděny v přísném souladu s pravidly mezinárodního využití vzdušného prostoru,“ uvádí se v popisu videa zveřejněného na internetových stránkách Youtube.

Zachycení amerického agresora | repro: youtube.com (MO RF)


V blízkosti ruských hranic a vojenských zařízení se stále častěji objevují zahraniční průzkumná letadla a bezpilotní prostředky. Pravidelně jsou pozorovány nad Baltským mořem, v oblasti Krymu a Krasnodarského kraje a také nedaleko ruských základen v Sýrii.
Od března jsou častější i lety jaderných strategických bombardérů Boeing V-52N. Ruské ministerstvo obrany opakovaně vyzývalo Washington, aby takové operace zrušil, ale Pentagon to odmítl.
V posledních letech se zahraniční letadla obecně častěji přibližují k ruskému vzdušnému prostoru. Intenzita těchto letů se od roku 2014 zvýšila asi osminásobně.

Reklama: