Štefan Harabin trvá na svém: Inaugurace Čaputové byla protiústavní

KOŠICE | Podle Štefana Harabina, soudce Nejvyššího soudu ČR a prezidentského kandidáta, je prezidentská inaugurace Zuzany Čaputové protiústavní, neboť Ústavní soud ještě nerozhodl o jeho stížnosti na platnost voleb, a tedy volební proces nebyl ukončen, informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Štefan Harabin odhalil, že je Čaputová obyčejná podvodnice

Soudce Nejvyššího soudu Štefan Harabin tvrdí, že prezidentská inaugurace paní Čaputové nebyla z hlediska práva v pořádku, protože podle něj měl Ústavní soud SR nejprve rozhodnout o stížnostech na průběh voleb.

Na toto reagoval Ľuboš Blaha, poslanec Národní rady SR za Směr-SD: „Já jsem na té inauguraci nebyl, paní Čaputová nenaplňuje mou představu o prezidentovi a myslím si, že názor pana Harabina je legitimní. Já nejsem právník, ale věřím tomu, že pokud je to tak, jak říká, pak budou orgány velmi rychle jednat. A věřím tomu, že paní Čaputová, pokud se prokáže to, co pan Harabin říká, tak bude zbavena úřadu.“

„Já nejsem právník, takže se k tomuto, v čem nejsem odborník, nechci vyjadřovat. Je to právní názor pana Harabina. Já jsem se ptal jiných právních autorit a ty mi řekli, že vše je v pořádku, ale opakuji, já se k tomuto nechci vyjadřovat,“ uvedl k věci poslanec za SNS Anton Hrnko.

Poslanec Peter Marček za Hlas lidu uvedl: „Naprosto souhlasím s panem Harabinem. Přesně tak to mělo být, nejprve měl Ústavní soudu rozhodnout o všech pochybnostech. V Rakousku to mohli opakovat a u nás ne? Já jsem proto odmítl účast a nebyl jsem na inauguraci paní Čaputové, neboť to považuji v podstatě za legalizování podvodu.“

Reklama: