Arcikokot Mirek: Klaus byl a je ruský agent. Byl Kalousek tradičně ožralý jako prase?

PRAHA | Vůdce poslaneckého klubu TOP 09 a arcikokot Klubu kokotů Mirďa Kalousek se na svém Twitteru pustil do druhého prezidenta České republiky Václava Klause staršího. Toho v souvislosti s jeho výrokem na internetu označil za ruského agenta. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

arcikokot Mirďa Pinďa Kalousek posranec PSP

Opilec Kalousek se k celé věci na sociální síti vyjádřil následovně: „Jako mladík jsem „hltal“ V. Klause a věřil mu (věřím dodnes), že na trhu pracovních sil si každý koupí to nejvýhodnější. Teď od něj slyším, že nejde o trh, ale o “záškodnický multikulturalismus”. Dnes nepochybuji, že V. Klaus byl a je ruský agent, znovu aktivovaný po r. 2010.“

Kalousek svým postem reagoval na článek Václava Klause staršího. V něm se exprezident podělil o své dojmy, postřehy a zážitky z plavby Hillsdale College Cruise kolem britských ostrovů. V souvislosti s touto plavbou pak Klaus starší napsal něco, co Kalouska zvedlo ze židle:

„Chtěl jsem napsat, jak mne zlobí, že velké mezinárodní firmy, včetně provozovatele této lodi, provozují multikulturalismus v praxi – každý číšník a číšnice je z jiné země a jiného světadílu. Večer se mi zdálo, že dominují Filipínci, Indové, Malajci, pak mne oslovila Slovenka a když píši tyto řádky, Ruska. Víno mi teď nalévá Srbka Katarina. Já v tom vidím záměr kosmopolitů – hranice mezi státy a národy co nejvíce zlikvidovat. Všichni se přece můžeme mít rádi, to si asi myslí i šéfové EU. Já samozřejmě také mohu mít rád třeba Junkera, ale asi jenom tak, jako měl hrdina Orwellova 1984 Winston Smith nakonec rád svého komisaře O´Briena,“ stálo v jeho článku.


Petr Macinka z Institutu Václava Klause opáčil krátkou glosou, že v případě Miroslava Kalouska je všeobecně známo, co „hltá“. Pozastavil se ale v této souvislosti nad tím, že šéf poslanců TOP 09 vidí v cestovatelských zápiscích sovětské agenty už v pět hodin odpoledne.

Jeho poznámka ale nebyla nic proti tomu, jak na Kalouskova slova zareagovali poslanci hnutí Trikolóra. Zuzana Majerová zareagovala přímo u Kalouska na Twitteru, když kolegovi vzkázala, že nepodloženými slovy o ruském agentovi si dovolil více, než je únosné. Pokud má důkazy o agenství Václava Klause, měl by je prý předložit. A reakci Majerová zakončila neobyčejně rázně: „Chováte se, díky imunitě, jako prase, pane kolego,“ vzkázala Kalouskovi, informují parlamentnilisty.cz.

Ve středu ráno se připojil i Václav Klaus mladší, druhý poslanec nově vzniklého hnutí. Ten předeslal, že je nerad, že to musí řešit takto, ale jinou možnost prý nemá.

Podle Klause „nechutné osobní útoky poslance Kalouska na bývalého prezidenta přispívají nenávisti ve společnosti a její fašizaci“. Z lidského hlediska jsou podle něj Kalouskova slova „prasečina“. A zakončil: „Řekl bych mu to tady osobně, ale ještě patrně vyspává a není v sále Sněmovny“.

Reklama: